| Đæņïəł a întrebat:

deci am aproape 15 ani
De ceva timp ma frustreaza rau o chestie pe care.am observat.o
Am observat ca am fata asimetrica
Am obraji inegali, si ochiul cu spranceana stanga este mai dus decat ochiul si spranceana dreapta
Acum ceva timp am observat ca eu ma stiam alt fel, insa in realitate diferit, deoarece eu in oglinda ma vad altfel, iar cineva cand ma vede ma vede alt fel, iar asta mi.am dat seama dintr.un selfie pe care l.am facut si dupa cand s.o reversat poza. am vazut ca e o schimbare...
Insa faza este ca asimetria de la ochi in oglinda parca nu prea se observa, pe cand la telefon se observa, insa nu chiar tot timpul, cateodata parca arat normal, cateodata nu si este al naibii de frustrant
Insa nu stiu ce sa cred, probabil ca m.am obisnuit cu imaginea mea din oglinda si cand ma vad in poze mi se pare aiurea
Nu cred ca.s chiar urat, pana acum am avut iubite, nu mi-a spus nimeni despre asimetrie, nu stiu ce sa cred...
Oare e de vina camera?
Am camera de la j3!
Va multumesc daca ati avut rabdare sa cititi pana aici!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, ochii inegali ii avem cu toții după naștere, deoarece la naștere sunt egali, dar din cauza geneticii o parte a corpului apasă mai tare unul dintre globii oculari, și de-asta iese o diferență exactă între ei, asta în cazul unei persoane perfect sanătoase. Iar diferența e de ax și diametru, deoarece ca și lungime tot egali sunt! Așa și sprâncenele una este mai sus si una mai jos, din cauza presiunii părții mai dezvoltate a corpului Sper că te am ajutat!

| ionela003 a răspuns:

Ești adolescent si majoritatea au probleme de aspectul fizic, reputație etc. Adolescenți in general sunt stresați pe tema aspectului fizic. Să stii ca și camera poate fi de vină. un exemplu este ca sora mea arată mult mai bine in realitate decât atunci cand își face un selfie... pot spune ca am avut aceleași probleme ca tine si încă mai am.Dar trebuie sa te accepți așa cum ești, fiecare om este frumos.
Nu stiu cat de mult te.am ajutat dar măcar am încercat!

| IoanaIacob09 a răspuns:

Buna, si eu am ochiul drept mai mic decat cel stang, nu se vede tot timpul, eu il am asa din cauza curentului, poate si tu la fel, cine te place, te place si asa.