| Legend123 a întrebat:

deci am o fobie (sau nu stiu cum sa ii zic), imi este frica sa nu imi apara cosuri. am vazut la unii adolescenti ca au fata plina, deci absolut plina de cosuri si le strica total aspectul, eu am 16 ani si nu am multe cosuri. am 3-4 cosuri si imi dispar de la sine dupa cateva zile, dar mi-e frica sa nu imi apare multe de-odata si sa imi umple fata. se poate sa imi apara de-odata multe daca pana acum nu am avut? ce sa fac sa previn aparitia lor?

Răspuns Câştigător
| Claudia333 a răspuns:

Depinde de fata, sunt unii oameni care au fata in asa fel in cat nu o sa aiba cosuri decat 2-3 si oameni care au cosuri. cred ca, cazul tau este unul fericit, nu te ingrijora:* traieste-ti viata si bucura-te ca nu ai cosuri, nu trai cu aceasta frica. oricum si oamenii cu cosuri nu sunt fericiti ca le au si nu trebuie marginalizati. daca o sa-ti apara foarte multe te duci la dermatolog si rezolvi problema, dar deocamdata fii fericitlaughing:*

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Exista tratemente eficiente pentru cosuri, gen sortret. Desigur, fata trebuie ingrijita, spalata cu sapunuri speciale si data cu creme hidratante/ care regleaza grasimea tenului. Daca nu ti-au aparut pana acum, slabe sanse sa iti apare multe dintr-o data, dar nu e imposibil. Eu am patit-o acum 2 ani...

| Claudia333 a răspuns:

Esti fata sau baiat?

| Legend123 explică (pentru Claudia333):

Baiat

| Claudia333 a răspuns (pentru Legend123):

Incearca sa nu-ti pui mainile murdare pe fata, sa nu te dai cu vreo crema care sa fie expirata si din cand in cand poti sa iti mai cureti fata cu putina vata si spirt, maxim o data pe saptamana. in general nu prea poti sa previi cosurile, mai ales la baieti happy la fete pot sa apara din mai multe cauze

| Legend123 explică (pentru Claudia333):

Pai si imi pot apare asa de multe incat sa-mi umple fata? sau cei care au asa de multe au intr-adevar o problema dermatologica mai grava?

| Claudia333 a răspuns (pentru Legend123):

Depinde de fata, sunt unii oameni care au fata in asa fel in cat nu o sa aiba cosuri decat 2-3 si oameni care au cosuri. cred ca, cazul tau este unul fericit, nu te ingrijora:* traieste-ti viata si bucura-te ca nu ai cosuri, nu trai cu aceasta frica. oricum si oamenii cu cosuri nu sunt fericiti ca le au si nu trebuie marginalizati. daca o sa-ti apara foarte multe te duci la dermatolog si rezolvi problema, dar deocamdata fii fericitlaughing:*