| IulianMMI a întrebat:

Deci nu stiu cum sa explic...

Dupa ce timp de 8 ani am reusit sa obtin note foarte mari fara sa invat acasa, am ajuns la unul din cele mai bune licee din Galati, poate chiar cel mai bun, notele mari se obtin greu, dar la BAC se iau note mari.

Aici cred ca traiesc un cosmar, nu iau note mari deloc, dar nici mici, sunt in primii 7-8, dar mi-as dori ca in viitor sa plec la o universitate in strainatate si imi trebuie medie mare(peste 9).

Mai sunt si pe Mate-info intensiv si nu inteleg deloc informatica.

Intrebarile mele sunt:

Cum as putea sa dau randament mai mare la invatat?

De unde invat informatica? Simt ca o sa trec la limita

Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt bun la matematica, fizica si romana, dar nu inteleg materia principala a profilului meu, sa trec pe alt profil?

1 răspuns:
| alexusss a răspuns:

Daca tie chiar nu iti place informatica mutate la alt profil.La intensiv info se fac 4 ore pe saptamana in 9 si 10 si 7 in 11 si 12.la mate info 1 ora in 9 si 10 si 4 in 11 si 12.