| Bogdan3288 a întrebat:

Eh, nu credeam ca voi pune intreabarea asta dar uite ca s-a ajuns si aici... M-am indragostit de o fata la inceputul clasei a 6-a ( incep a 7-a). Eu sunt mai rusinos. Fata asta a mai fost in 2-3 relatii cu baieti,,rai". Eu nu am avut nici o prietena,si nici nu am. Dar fata asta ma priveste altfel decat celelalte fete. Rade cand fac glume, cand e suparata sau nu stie ceva ma intreaba pe mine. Intr-o zi mi-a cerut ID-ul de mess. I l-am dat,dar nu prea intra pe mess. Dupa aceea mi-a cerut nr de telefon, i-am spus ca nu-l stiu din cap (nici nu-l stiu) si a spus bine. O data s-au jucat colegii mei adevar,provocare sau procente, eu cu niste baietii nu ne-am jucat. Stateam la mine la banca si vorbeam. Si o fata o provoaca pe fata sa vina sa ma pupe si sa imi spuna,,te iubesc" dar i-a fost rusine dar tot a facut-o si dupa ce a facut-o s-a rusinat si a zambit la mine. Acum nici eu nu stiu daca ma place dar dupa cum se comporta cu mine... nu stiu ce sa zic. Oare ma place? Eu o plac dar imi e rusine sa-i spun. Nu sunt ca ceilalti baieti din clasa mea nerusinosi sau mai stiu eu cum. Sunt calm si,, la locul meu". Va rog sa imi spuneti, oare ma place? Si sa-mi dati niste sfaturi va rog. FUNDA!

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Oh, ce drăguț.
Sigur că te place.Adună-ți forțele și spune-i că și tu o placi.Cu rușinea ai mai mult de pierdut decât de câștigat.

O seară frumoasă!

| Exilee a răspuns (pentru Musique):

"u rușinea ai mai mult de pierdut decât de câștigat." rolling on the floor PUaha te rog... Dar cu ignoranta si ingratitudinea/ orgoliul? Crezi ca ai ceva de castigat si din astea?

| Musique a răspuns (pentru Exilee):

Crede-mă că da.
Și de asemenea, ai și lucruri de prierdut.

| Alexxxxx1 a răspuns:

Buna!
In primul rand sa nu iti fie rusine ca postezi aceasta intrebare, pentru asta exista siteul.
Apoi sincer din cate mi-ai spus,faza cu adevar provocare nu ar arata neaparat ca te place... Dar faptul ca atunci cand e suparata se consulta cu tine, cam da de banuitlaughing deci sincer, se prea poate sa te placa. - acuma daca ai vrea sa fii sigur, si ai incredere in ea, o poti intreba intr-o zi(in particular) cam ce impresie are despre tine, oricat de mult incearca fetele sasi ascunda sentimentele, atunci cand te descriu nu au sanse sa le tina ascunsewinking
Bun, doar fiindca tu esti baiat cuminte, nu esti dezavantajat, ci asta poate fi chiar un avantajwinking depinde de fiecare fata in partehappy
Nu ai mai avut prietena? Am fost in situatia ta, ma gandesc ca nu prea stii ce sa faci asa-i?
Sa vedem... iti dau sfaturi numerotatewinking
1) Mereu cand vorbesti cu ea, incearca sa o faci sa rada, vorbestei frumos, nu cumva sa o jignesti!
2)Cand vorbiti intreab-o cam de 3 ori pe saptamana cum este, si incearca sa o intrebi... stiu si eu... -deci daca are probleme cu cineva o poti intreba si nu te streseaza? - adica sa vada ca iti pasa mult de eawinking
3)Sa zicem ca ati devenit cei mai buni prieteni(in o luna e posibil), daca stati aproape unul de celalalt, incercati sa petreceti putin timp impreuna, te plimbi cu ea prin parc, ii spui glume, povestiti...
4) Daca vezi ca ea este interesata de tine(te place) odata(cand sunteti doar voi 2) iti faci curaj si o inviti in oras: fi atent cum am facut-o eu ultima oarawinking : Ia-m spus : Si, ai vrea sa iesim in oras, sa bem un suc, mancam o pizza, povestim putin... sa ne distramwinking
5)A acceptat! YEEE! Stabiliti data, ora, locul.
6)Inainte de intalnire sa ai in vedere:respiratia sa fie 100% proaspata, sa ai guma de mestecat la tine, tu trebuie sa ajungi la locul de intalnire cu 5-10 minute inainte de ora stabilita, sa fi imbracat frumos, parul aranjat, si daca doresti o astepti cu un trandafil... - in cazul meu, prietenamea imi era ca o sora, si imi spunea totul. intr-o zi mi-a aratat o poza de pe net, cu o bratara, care ii placea ft mult, eu am asteptat-o la intalnire cu acea bratara-bratara era extra-mega-super laughing
7)A venit fata, o saluti, si plecati impreuna la pizzerie-restaurant-stiu eu...
8)La intalnire, ii deschizi usa, si ai grija sa pari u gentelmanwinking
9) Ati baut, ati mancat, e ft frumos o plimbare in parcwinking - daca mergeti dupa in parc, bautul cu mancatul ar trebui sa tine circa o orawinking
10)Mergeti in parc, va asezati pe o banca, povestiti, si pe la final ii zici cv gen: sti, eu m-am simtit ft bine cu tine, si imi place mult de tine, ai vrea sa fim impreuna?
11)YEEEEE! A acceptat big grin acuma ar fi frumos sa o saruti, dar cre ca nu stii-te inteleg, nici eu nu-s laughing da nu-i o problema astawinking ii dai un pupic pe obraz, iar daca ea vrea sa va sarutati isi va oferi buzele in loc de obraz laughing adica tu o pupi pe obraz, dar ea isi intoarce capulwinking
12) Dupa e frumos sa o conduci pana acasa, si o tii de manaawinking
Am uitat sa precizez: deci la o intalnire trebuie sa discutati, sa radeti-o faci sa rada, sa va simtiti binewinking prima intalnire cam asta presupunewinking
Daca ai intrebari pui si tu : la punctul 2 : intrebareawinking
Si iti voi raspunde dupawinking
Sper ca te-am ajutat cu cv, spor la citit, si mult norocwinking

| Bogdan3288 explică (pentru Alexxxxx1):

Mulţumesc foarte foarte mult. dar tu câţi ani ai? şi câţi ai avut când ai ieşit cu fata aceea?

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru Bogdan3288):

Acuma am 14 ani big grin - si jumate laughing
Am iesit cu fata aceia la 13 ani jumatewinking - eram a saptea ca tinewinking, doar ca era cre ca prin martie semestrul 2...
Cre ca unele din sfaturile mele is destul de potrivite pentru varsta tawinking de aceea ti le-am scrishappy
Mult noroc! big grin

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Daca ai vreo intrebare iti raspund cu mult dragwinking, iar daca vrei putem discuta si pe privatwinking add la mess : like.boss87 - si da-mi un link cu intrebarea ta sa stiu cine estiwinking si povestim cat doresti...
Mult noroc! big grin

| Bogdan3288 explică (pentru Alexxxxx1):

Cand incepem scoala am sa-mi iau inima in dinti si am sa-i spun. Chiar ca imi e rusine... Am sa urmez sfaturile tale big grin

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru Bogdan3288):

Crede-ma ii spui si gata, nu ai ce sa pierzi...
Mut noroc big grin

| Dovahkin20 a răspuns:

In primul rand sa nu iti fie rusine. Toti am trecut prin asta laughingDin jocul cu provocarile orice fata se intimideaza si nu e cine stie ce. Dar ca se consulta cu tine si astea e clar ca te place dar nu stie cum sa ti-o arate! Fa tu primul pas si spune-i intr-un mod frumos ca o placiwinking Ca sa o ''vrajesti'' fa-o sa se simta bine in compania ta. Fa-o sa rada si uita-te mereu in ochii ei. Mai intreab-o cum este si astea ca sa vada ca iti pasa..si mai vezi tu..incearca sa ii demonstrezi si sa o faci cat mai evident ca o iubesti! Bafta!winking