| anonim_4396 a întrebat:

este o poveste destul de lung... Eu am 13 ani. Familia mea este foarte buna prietene cu o alta familie. Familiile noastre s-au cunoscut prin intermediul părinților. Cealaltă familie are doi copii, un băiat de 17 ani și o fata tot de 13 ani, la fel ca și mine. Acel băiat este cel mai bun prieten de-al meu, la fel și acea fata este și ea cea mai buna prietena de-a mea. Când eram mici, amândoi am mers la aceeași grădinița și aceeași școală. Ușor, ușor a început sa îmi placa mai mult, de ea. Acum, îmi place mult de ea, dar nu știu dacă sa ii spun și ei, sau dacă și ea ma place. Se comporta altfel cu mine acum, de când a mai crescut. Când ne mai întâlnim, se uita la mine pe furiș și încearcă sa fie amuzanta. Voi ce ziceți, ce ar trebui sa fac, ma place sau nu ma place?

3 răspunsuri:
| aspicz27 a răspuns:

E destul de complicat... Fetele au un fel a lor atunci cand un baiat le spune ca le place si devin oarecum batjocoritoare si putin fastacite. Nu stiu cum sa reactioneze la declaratii si se schimba, de aceea nu-ti recomand sa dai fuga la ea si sa-i spui tot ce simti fiindca s-ar putea sa fie stanjenitor, doar daca nu e o fata speciala:-), cuminte, draguta etc. Nu vreau sa te descurajez, de aceea ar fi mai bine sa-i dai indici in legatura cu ce simti pentru ea. Nu stiu... uita-te la ea intr-un alt mod, mai profund sau daca tot e primavara ai putea sa-i oferi o floare din pom atunci cand va plimbati...mai gandeste-te. Poate vezi o schimbare in comportamentul ei cand e cu tine, devenind mai tacuta si privindu-te altcumva. Sper sa-ti dai seama mai repede. Succes!:-D

| clickerul a răspuns (pentru aspicz27):

Mulțumesc, mult! Ea este o fata cu bun simt, are note mari, zâmbitoare și drăguță cu cei din jur. Anul trecut de ziua ei am invitat-o la un dans, a accepta, dar în timpul dansului nu a mai vorbit deloc și nu s-a uitat deloc la mine. Asta ce înseamnă?

| aspicz27 a răspuns:

Nu sunt eu mare specialista, dar iti spun ce as fi simtit daca as fi fost in locul ei. As fi fost emotionata sau rusinata, dar iti dai seama ca daca ar fi fost rusinata nu ar fi acceptat sa dansati. Poate in sufletul ei exista o parte care e atrasa de tine.