| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt putin cam ciudat sa zic asa. In primul rand sunt destul de emotiv si nu stiu. nu sunt genul care se duce in toate barurile. care am 1000 prieteni pe facebook. pot sa spun ca nu am nici o poza cu mine pe facebook si am doar 3-4 like-uri la postari si chestii de astea. Am ceva prieteni din zona unde locuiesc. Cum as putea sa ma schimb? Nu stiu... pareri? Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Exact asa eram si eu vara trecuta, doream popularitate, voiam fete multe, voiam mii de like-uri pe facebook etc.

Haide sa-ti spun ca a trecut un timp, cand am ajuns la liceu, nu am facut absolut nimic si brusc au inceput sa apara toate astea. Din experienta iti spun ca nu e mare lucru. Dorinta pe care o aveam inainte de a primi toate astea era foarte mare, acum nu mi se pare mare lucru. Putini prieteni sa ai dar si aia buni! Degeaba ai 3000 pe facebook dintre care cunosti cu adevarat doar 10.

Incearca sa iesi pe la club, fa cunostinta pe acolo cu fete/baieti, sparge bani in cafenele/cluburi, asta ca un sfat pentru intrebarea ta.

Dar adevaratul sfat e sa nu te extinzi mult. O sa ajungi sa ai tot ce iti doresti acum dar o sa si regreti. Daca vrei sa vorbim mai multe despre chestia asta, da-mi un mesaj pe privat.

SCuze daca m-am exprimat pe undeva gresit dar am scris repede.

| Elena2015 a răspuns:

Wow! Nu conteaza cati prieteni ai pe facebook happy eu am 560 de prieteni laughing Nici eu nu ma duc prin baruri si cluburi. Si ce daca esti emotiva? Astea sunt calitatile tale! De ce sa te schimbi? Pentru ce? Pentru persoanele care te vor parasi candva?! Nu merita, fi tu insati o sa vezi ca totul va fi bine! Daca ai incredere in tine o sa fie si mai bine! Sunt si eu emotiva laughing Nu esti singura! Tot ce trebuie sa faci e sa iesi cu familia/prieteni pe care ii ai! Nu e nevoie sa te schimbi, cine te accepta asa inseamna ca tine la tine! Daca tot vrei sa te schimbi ceea ce mie mi se pare un lucru putin cam anormal laughing dar inregula in acelasi timp deoarece toata lumea simte nevoia de o schimbare in viata! Deci tot ce trebuie sa faci e sa renuti la prieteni care te incomodeaza si sa ii pastrezi pe cei care ti-au fost alaturi atat la bine cat si la greu! Ai putea sa iti schimbi look-ul, daca esti o fata mai cuminte, ceea ce e in regula, ai putea sa iti schimbi garderoba cu una mai indrazneata! Tot ce trebuie sa faci e sa NU exagerezi si sa nu devi o fata usuratica :* Te pup :*