| Gaby01X a întrebat:

Salut TPU,fac sala si ma gandeam acum cateva zile sa iau proteine,da m-am gandit mai bine si nu o sa iau nimic,o sa fac totul natural,si vreau sa va rog sa-mi recomandati si mie ce sa mananc,sunt slab si inalt,vreau sa pun masa musculara,ce trebuie sa mananc,stiu ca trebuie sa mananc cat mai multe calorii,carbo, si multe proteine, dar vreau sa-mi spuneti ce trebuie sa mananc cu exactitate si cum sa prepar acea mancare(stiu ca nu trebuie sa mananc prajeli foarte multe)

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = natural

Cauta pe net in ce alimente se gasesc si mananca mai multe alimente de genul.

www.culturism.ro/alimentatie

pune mana si citeste, inainte sa zici tampenii de genul "ma gandeam sa iau proteine" ( e ca si cum ar fi "ma gandeam sa mananc" )

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Sincer sa fiu asta e site-ul perfect pentru toate nevoile tale(trebuie doar sa cauti)

http://www.bodybuilding.com/

| s3bycu a răspuns:

Poti intra pe blogul meu pentru a afla ce te intereseaza : https://cirdeiusebastian.wordpress.co

| Razvan_Sauciuc_1997 a răspuns:

Nu te apuca de proteina,nu e bine... Le iei,le iei si cand te lasi ce faci? Nu poti sa fii sigur ca toata viata o sa faci sala. Iar la mancare incearca sa mananci multa carne de porc, mai ales dupa antrenament. Cand iesi de la sala, te duci acasa si mananci bine pana nu mai incape, in special carne. Dupa parerea mea o ceafa de porc, un cotlet si cu o salata ar fi ideal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvan_Sauciuc_1997):

Serios? te lasi de proteine?

proteinele se gasesc de mancare. deci tu te lasi de mancare si traiesti doar cu apa?