| kosumin a întrebat:

Salut,TPU!
Imi place de o fata, si spre surprinderea mea, am aflat ca si ea simtea acelasi lucru pentru mine.Insa,in ultimul timp imi raspunde foarte sec la mesaje, arata ca este dezinteresata, ca si cum suntem doi straini(cu toate ca ne cunoastem de un 1 an.Inainte nu se comporta asa, chiar cu o saptamana inainte am vorbit cu ea(online) si era super fericita ca i-am scris.Nu ii place de mine? Chiar a fost totul doar o iluzie? Mi-e greu sa cred asta.
Ar trebui sa-i scriu ca o plac?
Va rog frumos,ajutati-ma! In special voi, fetelor, va rog din tot sufletul...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Probabil ai început să fii mega lipicios și obositor și i-a trecut interesu. gen atitudinea aia de cățeluș : i m at your service 24/24

| kosumin explică (pentru Adry05):

Tocmai asta e problema.
Nu pot vorbi cu ea face-to-face, din cauza unei probleme de sanatate, trebuie sa stau izolat o perioada foarte lunga de timp.
Mi-e ca daca mai astept, ma uita complet. Oare sa i scriu mesaj? Nu stiu ce sa zic, o sa par un mare laș.

| kosumin explică (pentru Adry05):

Nuuu,nu am fost lipicios
Dimpotriva,nu am sufocat-o absolut deloc,voiam sa-i dau timp sa gandeasca si ea ce simte,sa-si,, revizuiasca" sentimentele.
Din pacate nu pot vorbi cu ea face-to-face, cum am spus mai jos in comm, din cauza une probleme de sanatate, trebuie sa stau izolat o perioada foarte lunga de timp.
Nu stiu cum sa reactionez..sa-i trimit mesaj? Cred ca e prea brusc
Tu ce zici?rolling on the floor

| R4ulTripon a răspuns (pentru kosumin):

Cam de cate ori ti-a scris ea prima si de cate ori tu ai scris primul? Daca de regula doar tu erai initiatorul conversatiei las-o pana o sa-ti scrie ea, asa o sa stii sigur daca chiar ii place de tine sau nu

| kosumin explică (pentru R4ulTripon):

Foarte rar imi scria ea prima.Insa,cu toate ca eu eram initiatorul conversatiei, parea interesată, chiar imi punea intrebari si conversatia noastra era oarecum de durata.Mai mult vorbeam la scoala, deci nu prea era cazul sa ne scriem.Insa de cand nu am mai vazut-o, pare ca m-a uitat, nu mai arata interes, cel putin in ultima conversatie.Sincer,mi-e si rusine sa-i mai scriu.Pe o parte sunt curios sa aflu daca chiar ma mai place,dar nu as vrea sa o sufoc.
Cel mai probabil nu-mi va mai scrie niciodata ea,si eu n-as vrea sa o pierd,mai ales cand stiu ca eram asa aproape.I-am mai scris:,,La multi ani" de ziua ei pe mess,mi-a multumit si cam atat.
Pff.
Ce frustrant e sentimentul asta, sentimentul cand pierzi pe cineva.Dar nu ma dau batut, trebuie sa fac ceva, inca nu stiu cum ma mai pot apropia de ea, dar o sa gasesc eu ceva.Fix cu o saptamana inainte de conversatia aia seaca si super jenantă(eu asa m-am simtit),mi-a scris ca ii este dor de mine, ca se plictiseste fara mine, ii e dor sa mai radem impreuna.
Nu stiu ce sa zic. Poate era suparata din alt motiv? Ea a spus sa ne intalnim dar eu nu am putut sa vin(sunt izolat, sunt bolnavicios de fel) dar a spus ca ma intelege, ca nu e vina mea pana la urma.
Ce aiurea ma simt.Nici pe colegi nu i-am mai vazut de vreo 7 lunicrying
Asta e, o sa treaca si perioada asta.
Odata ce pot iesi, voi incerca sa repar totul, fara sa fortez lucrurile.

5 răspunsuri:
| CristianBratu a răspuns:

Poate S-a săturat să aștepte sa iti faci curaj? Poate trebuie sa nu te mai contrazici si sa acționezi..vezi ce iti spune inima și acționează față in față. expresia feței spune tot?