| CGR a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din liceu, e un baiat simpatic, dragut si la locul lui.Nu suntem in aceeasi clasa, dar ne vedem atat pe holuri in pauze, cat si in curtea scolii.Nu stiu ce as putea sa fac pentru a-i atrage atentia intr-un mod placut si fara sa par de prost gust astfel incat sa pot intra in vorba cu el!
VREAU RASPUNSURI DECENTE SIU FOLOSITOARE!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa vada ca esti deschisa, comunicativa. Asta inseamna sa incerci sa iesi putin in evidenta in grupuri de persoane, sa vorbesti mult (dae fara sa urli, ca aia e de prost gust) sa zambesti, etc. Daca va vedea ca ceilalti oameni te plac ii va starnii si lui interesul.

| Ara997 a răspuns:

E bine ca vrei sa incerci sa fi discreta!
sti ca in scoli sunt tot soiul de proiecte si activitati incare sunt implicate mai multe clase simultan. incearca sa afli[i proiectele si activitatile si concursurile scolare si extrascolare in care este implicata clasa baiatului respectiv. Nu sufla o vb ca iti place cutare si cutare, doar fa asa fel incat sa fi la un moment dat in aceeasi "oala " cu baiatul respectiv. pe urma, daca il placi si nu vei ascunde de pe fata ta acest lucru, el cu siguranta te va observa. bafta!