| peru a întrebat:

imi poate spune cineva un program eficient pentru flotari? si alte exercitii de facut in casa. fac abdomene dar nu simt nimic happy. ceva mai eficient, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| tibyramos a răspuns:

In executarea flotărilor trebuie să ți cont de poziția corpului( picioarele apropiate, spatele drept ca o scândură, capul în față chiar dacă e greu-ai tendința să pui fața în jos; mâinile, ca să dezvolți mai multe filoane de mușchi ale pectorarilor trebuie sa le ți odată aproape sub piept, apoi cu coatele la 90 de grade etc,)și e important nu numărul ci cât de corect le faci(mai bine 10 și făcute rar! cu inspirație când te ridici și expirație când "cobori" decât să le faci de parcă ai fi pe arcuri. Poți face 5 serii dimineața și 5 spre seară...nu te lăsa e abdomene; nu ai cum să nu simți nimic...fă 4 serii a câte 25 abdomene și o să vezi că începi să simți și după o lună când încordezi abdomenul o să se cunoască.

1 răspuns:
| sCzKun a răspuns:

Chiar din seara asta vroiam si eu sa incep cu exercitiile in casa.
Tata mi-a propus sa fac exercitiile in serii multe si cu putine repetari (10-15), asta pentru inceput. Si eu vreau sa fac pentru inceput flotari si abdomene. Pauza dintre seriile de abdomene sunt flotarile, respectiv invers laughing