| EuShiAtat69 a întrebat:

joi e ziua mea. parintii m-au intrebat ce cadou vreau si eu n-am stiut ce sa le raspund, va rog dati-mi idei, in afara de haine, bijuterii, machiaje si jucarii, pentru ca pe astea le urasc.
ps: sunt fata

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un telefon nou.Sigur pe ăsta nu-l urasti.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru EuShiAtat69):

Un laptop sau pc nou? Sau o excursie intr-o tara care iti place? Paris, Londra, Roma.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru EuShiAtat69):

Ok.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde si de cati ani ai.
Si de ce vrei. Aici era si intrebarea aceea :"care este cel mai frumos cadou pe care ti l-ai putea face". Eu unul zic sa iti dea bani sau sa iti rezerve un loc undeva unde sa pleci intr-o mica vacanta sau o excursie cateva zile. Sau sa te duca ei.

| Nitunitu a răspuns:

Bani de pusculita. Mai tarziu te hotarasti ti cum ii cheltui...

Răspuns utilizator avertizat
| Nitunitu a răspuns (pentru EuShiAtat69):

Atunci bicicleta sau role...

Macar asa mai simti si tu copilaria...

In caz ca nu esti dependenta de net.

| Nitunitu a răspuns (pentru EuShiAtat69):

Sau mai bine, vorbeste cu parintii tai si mergi la un centru de plasament si poti oferi la copiii de acolo fructe si jucarii. Emotia care o sa o simti nu se compara cu nimic pe lumea asta. Sunt copiii care ar vrea sa zambeasca si le poti oferi un motiv.

Răspuns utilizator avertizat
| CVane a răspuns (pentru Nitunitu):

Exact ce voiam si eu sa ii recomand,chiar ma bucur ca ai spus asta.

''Asta e cadou pentru ei,nu pentru mine''

Ai sa vezi ca facand asta,nu iti faci doar tie ziua mai frumoasa,ci si altor copii care nu au ceea ce ai tu,gandeste-te doar la faptul ca tu,ai reusit sa le faci nu ziua, poate chiar saptamana, luna mai frumoasa, poate acei copii te vor tine minte, si ai sa vezi ca o sa fie un cadou minunat.

| Nitunitu a răspuns (pentru CVane):

Acum câteva luni eram la billa. In fata mea la casa era o doamnă în vârstă care avea mai multe cumpărături pe banda. Le-a scanat casieria pe toate si i-a spus ca face 80 de lei. Doamna in vârstă a crezut ca unele din produse sunt la reducere si vedeam in ochii ei amăgire pentru ca si le dorea mult. Nu am putut sa rămân indiferent si le-am plătit eu pe toate pentru doamna in vârstă.

Era o masa de crăciun tot ce era pe banda si ma gândeam ca după 70 si ceva de ani de stat pe acest pământ, la bătrânețe sa nu aibă parte de o masa de crăciun cum trebuie nu se poate.

M-am simtit atât de fericit sa vad o doamnă de 70+ani ca isi sterge o lacrimă si ca zâmbește bagand cumpărăturile in plasa si rămânând cu banii initiala cu care venise la cumpărături in portofel.

Mi-a spus " când o sa ajung in rai o sa te astept la poarta pentru când vei veni copile".

Crede-ma acele vorbe din senin au fost mai scumpe decat orice pot cumpara banii pentru acel moment.

Vezi tu am rămas fara o0 de lei dar in acea lună am fost anunțat la serviciu ca sunt angajatul lunii si voi primi o prima de 800 de lei.

Nu stiu ce sa iti mai spun dar toate au un scop in viața daca le faci la momentul potrivit cu sufletul deschis.

Daca ar fi sa îmi dau viața pentru ca altcineva sa trăiască si asta ar fi voia lui dumnezeu pentru mine si drumul meu in viața as face-o fara sa regret o clipa sau sa ma gândesc...

Unele lucruri le simti...

| CVane a răspuns (pentru Nitunitu):

Chiar ma bucur enorm ca mai sunt si astfel de persoane, care cu toate ca sunt putine, totusi exista, si formeaza o alta fata a lumii.Tot respectul din partea mea si sper sa reusesti in tot ce iti propuii! Pacat ca unii copii de bani gata urasc bijuteriile,machiajele, hainele si jucariile, si nu stiu ce inseamna lipsurile... Oricum, ai facut un gest foarte frumos, ceva ce unii oamenii nu pot intelege.

| Nitunitu a răspuns (pentru CVane):

Si mai fac ori de cate ori am ocazia. Merita sa faci pe cineva fericit, cu acel lucru sau acel aliment sau acel gest care mie sau altora ni se pare nesemnificativ.