| FulgerMcQueeN a întrebat:

la sistemul acesta ar merge mai bine Windows 7 64-bit sau 32-bit.

Operating System: Windows 8 Pro 64

Language: English (Regional Setting: English)

BIOS: Default System BIOS

Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3. 00GHz (2 CPUs), ~3. 0GHz

Memory: 3072MB RAM

Available OS Memory: 3072MB RAM

Page File: 1691MB used, 9571MB available

Windows Dir: C:\Windows

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Windows pe 32 biti, deoarece de la 4MB RAM IN SUS ESTE bine sa ai pe 64, totodata configuratia este pentru 32 biti.

| FulgerMcQueeN explică (pentru MeConstantine):

Pai fi atent, mie imi scrie la P Info : System Type : 64-bit Operating System, x64 based processor... Si de asta nu stiu ce sa fac sad Terog sa imi raspunzi repede... MS

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Ca putere merge si pe 64 de biti si o sa-ti ruleze nu zic nu, dar nu se va simti diferenta intre 32 si 64 de biti.