| SarosBogdan a întrebat:

La varsta de 18 ani,am pierdut un parinte pe TaTa,iar acum cand simt ca se prabuseste lumea in jurul meu, as vrea sa merg la el, dar nu vreau sa ai creez probleme mamei. Traiesc intre 2 lumi diferite.
As vrea sa va antreb si pe voi, ca eu unul nu imi gasesc nici un raspuns plauzibil...
Daca as pleca la el oare ar fi mai bine?

Fara jigniri si glume de prost gust, ca sunteti buni la asa ceva.

Ofer in schimb Multumire si punctaj.

Răspuns Câştigător
| gratie a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa-ti vezi de viata. Esti tanar iar viata merge inainte aceste obstacole sunt date de Dumnezeu pentru a ne testa taria de caracter si credinta. Traieste-ti viata si bucura-te de ea la maxim :*

| SarosBogdan explică (pentru gratie):

Stiu ca sunt ancercari de viata sau teste, dar as vrea sa fiu langa el macar cateva minute. Mie greu sa plec la el stiind ca las o durere in sufletul mamei si a fratilor, dar chiar mie foarte greu fara el. Si e mult mai rau cand te tradeaza si persoana la care ti enorm de mult zis iubita, e groaznica viata asta, la 20 de ani pe cara ai am ampliniti,consider ca am avut destule ancercari de la viata, pe cand alti la varsta mea traiesc ca in puf.
Si nu e greu pentru a face pasul, un v-ar da al cumnatamei si-a pus capat zilelor, doar dintr-un motiv penibil, ..sa certat cu maicasa si nu a acceptat sa mai traiasca ignorandul ca pe un strain, si avea doar 23 de ani.
E ce mai parshiva si cu 2 fete viata la 20 pentru uni, care stiu ce e viata.

| gratie a răspuns (pentru SarosBogdan):

Eu nu am decat 14 ani nu cred ca-ti pot da sfaturi, dar iti spun doar atat din cate stiu eu dupa moarte nu mai recunosti pe nimeni din viata anterioara deci asta inseamna ca nu-l vei gasi si cat despre incercari uite cateva citate : " Ce nu te omoara te face mai puternic", "Orice sut in fund e un pas inainte". Trateaz-o ca atare si incearca sa te linistesti mai sunt multe de facut in viata asta si nu le poti da cu piciorul. Gandeste-te la mama ta pe care o vei lasa singura si plina de durere faptul ca l-a pierdut pe tatal tau a durut-o-o dar faptul ca a trecut prin atatea sa te nasca sa te creasca sa te faca persoana care esti azi si ca te-a pierdut asa de repede asa de repede ii va rupe inima ..gandeste-te ca sunt multi care au patit ce ai patit tu si care au mers mai departe care si-au intemeiat o familie si ca au copii la randul lor... pe care nu si-ar dori sa-i piarda. Doar atat iti zic GANDESTE-TE DE DOUA ORI INAINTE SA FACI CEVA CE VEI REGRETA happy

5 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Eu iti spun sa nu iei decizi pripite avand in vedre ca mama ta se va simti vinovata daca tu te vei alege aceasta solutie. Iubesteti viata si nu te mai gandi la asa ceva avand in vedere ca viata e scurta. Sper sa treci cu bine peste aceste probleme.Iti urez succes in viata!

| SarosBogdan explică (pentru maria999):

Multumesc la fel! :*

| killerboss a răspuns:

Viata merge inainte