| Capota a întrebat:

M-am despartit de putin timp de prietena cu care am avut cativa ani buni de relatie. Cu ea am avut multe momente "speciale"..pentru prima data la amandoi. Incepusem sa o plictisesc in ultima vreme, asa ca a vrut ceva mai bun, cred, care sunt sansele sa-si dea seama ca a gresit ca nu a incercat sa faca ceva bun? cine a patit (fata sau baiat), mi-ar placea sa putem vorbi mai pe larg, sa inteleg cateva chestii. happy multumesc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar putea exista ceva şanse, depinde mult de ea cum e ca persoană, mai ataşaţă-mai detaşată şi de câte amintiri aveţi împreună. Cam maxim o lună durează în caz de decide să se mai întoarcă.

| SkyPilot a răspuns:

Sansele sunt minuscule. Ea s-a gandit bine ce face, nu este o actiune bazata pe un impuls. Nimeni nu trece usor peste o despartire, nici cel care o initiaza. Parerea mea este sa accepti realitatea, sa treci peste despartire si sa cauti si tu ceva mai bun. Oricum, daca lucrurile au ajuns aici, relatia voastra nu va mai fi niciodata ce a fost. Chiar daca va impacati, dispare increderea, veti avea mai putina rabdare cu celalalt, va veti certa mai des, vor mai urma despartiri temporare pana la cea definitiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt curios de o chestie. daca a aparut monotonia in relatia voastra, tu si ea ati incercat sa schimbati lucrurile sau le-ati lasat amundoi sa "tot cada" pana v-ati despartit?

| Capota explică (pentru anonim_4396):

Era chestia ca era iarna, si urat afara mai mereu..si ei atunci ii venise cheful de distractii si chestii de genul..asa am dedus eu...Asteptam sa se faca mai frumos afara.+ ca anul asta avem bacul.mi-am zis sa-mi bat capul mai mult cu el.i-as fi facut toate "poftele" dupa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Capota):

Nu ati avut timp de multe se pare. asta e, macar asa stii ca e una care nu se omoara pentru tine. daca se omora nu pleava asa repede