| Lara-Mioara a întrebat:

M-am inscris cu alti colegi la un concurs de dans. Ne-am facut singuri coregrafia, insa eu am o problema. Mi-e teama ca o sa dau in balta si ca din cauza emotiilor nu ma voi descursa. Cum as putea sa invat pasii cat mai bine, incat sa nu ii uit? Mi-e teama de mor.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Exersează, emoții oricum o să ai.
Important e să îți păstrezi calmul, să fii optimistă și să te gândești că totul va fi bine.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Nu te mai gandi la lucruri negative, concentrează-te pe ce ai de făcut.

| VasileEmilia a răspuns:

Stai linistita! Daca ai repetat pasii macar de cateva ori, cand vei fi pe scena o sa ii executi din instinct. Tine minte ca daca iti e frica, iti faci mai mult rau. Sigur o sa reusesti! Fruntea sus!