| anonim_4396 a întrebat:

ma plictisesc foarte foarte tare încă din timpul școlii, acum ca e vacanta nici nu mai zic, sunt plictisit tot timpul, nu am chef de nimic, nu prea ies din casa, sunt clasa a 11 a si imi e frica sa nu cad intr-o depresie ceva. E foarte iritantă starea mea actuală, nu m-am mai distrat de mult, stau la tara si nu prea ies pe afara ca nu am cu cine, ce pot face sa din starea asta? De plictiseala, simt ca înnebunesc,
Mersi

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu cred ca de invatat ii arde lui in starea in care e, si eu am fost asa.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti cauti persoane cu care sa iesi printre colegi, cunoscuti, sau iti faci prieteni pe net.
Te inscrii la vreo organizatie/voluntariat
Ori daca stai acasa macar apuca-te de invatat pentru bac/admitere, macar stii ca nu pierzi timpul degeaba.

| Adry05 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Stiu da decat sa piarda timpul aiurea? Macar profita de el pana gaseste ceva de facut si lucreaza pentru viitorul lui.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Adry05):

Nu cred ca de invatat ii arde lui in starea in care e, si eu am fost asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum poti sa te plictisesti cand este atata de citit online, despre orice activitate sau domeniu te pasioneaza si ai vrea sa cunosti.
O alta varianta este sa iesi la alergat cu bicicleta prin parc.
Iar alta varaianta este sa-ti convoci prietenii sau colegii de scoala, la o partida de fotbal, pe terenul din apropiere sau in curtea scolii.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu înțelegi ca stau la tara si liceul e undeva la 30 km de mine ")), n am cu cine sa ies si mi-a murit tot cheful de orice, ceea ce mi plăcea să fac ma plictisește acum...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gasim de lucru si la tara!
Lucratul in gradina, sau in curte, ca-s atat de multe de facut la tara, ca nu-i timp de plictiseala!
Mergi cu bunicul de-l ajuta!
Sau tipa la vreun vecin daca nu are nevoie de ajutor prin curte sau prin gradina, ca munca fizica nu-ti stica, dimpotriva, iti creste musculatura si te face sanatos tun.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Plimba-te si tu prin padure,du-te la pescuit, culege zarzari sau mure, alearga pe acolo, la tara e frumos si liniste, macar daca vrei sa stai degeaba stai si pe afara macar jumatate de ora.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Aceeasi greseala o faceam si eu.Nici acum nu ma simt extrem de bine, dar incerc sa ies din casa chiar daca n-am chef deloc.Ti-o spun din experienta, ar fi bine sa gasesti ceva cu care sa te preocupi.: )

| anonim_4396 explică (pentru IoanaRoman09):

Asta eeee, ca nu gasesc nimic de facut

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu te cunosti cel mai bine.Tu stii ce-ti place...eu ti-as da niste idei dar nu stiu ABSOLUT nimic despre tine