| JonD a întrebat:

Seara tpu...ma simt asa plictisit sa zic asa,parca nu am chef sa fac nimic,ma simt oarecum gol pe dinauntru. Orice as vrea sa fac simt o senzatie de plictiseala, daca stau ma simt plictisit, daca vreau sa ascult muzica simt senzatia de plictiseala sa ies afara aceeasi senzatie orice as incerca sa fac am senzatia de plicitiseala.Pur si simplu ma simt gol pe dinauntru.Acum nu vad nici de ce mai traiesc,pur si simplu m-am plictisit, nu mai am chef, nu mai vreau.Cam stiu de ce am starea asta, din cauza ca am avut si eu un vis care pare simplu la prima vedere dar irealizabil, mi-a fost calcat in picioare.In fine, nu stiu ce sa fac sa scap de starea asta, deja imi e sila sa mai ma trezesc iar in o noua zi si sa o iau de la inceput...

16 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Trebuie sa te duci la pshiholog.
El te va ajuta sa te simti mai bine.

| JonD explică (pentru vali1985):

Si m-am dus si n-a rezolvat nimic

| vali1985 a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie, o carte sau ceva care sa te faca sa traiesti.

| JonD explică (pentru vali1985):

Si am inceput sa cred ca nici cea mai mare minune n-o sa ma mai faca sa traiesc.

| crazyinlove a răspuns:

Indragosteste-te...

| JonD explică (pentru crazyinlove):

Si mai bine mor si nu o fac!

| Tessa a răspuns:

Daca cu psihologul n-a mers fugi la psihiatru sau schimba psihologul.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Si care ma rog ti-ar fi varsta?

| JonD explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Si cu ce ma rog, te-ar ajuta?

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru JonD):

M-ar ajuta putin sincer sa inteleg prin ce stari treci.
Starile de neliniste, de confuzie totala ori cele depressive se manifesta diferit de la copil-la adolescent-pana la adult.

| JonD explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Da,nu-mi zic varsta, ca-s multi care nu au ce face si incep sa-si dea parerile lor de genii pe aici

Răspuns utilizator avertizat
| asclepius a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si miewinking dar crede-ma stii ce este cel mai bine sa faci? sa nu ti pese oh go on mie nu mi a pasat de nimeni care mi a calcat visele in picioare si stateam singur si asteptam sa mor sau sa se intample o minune.M am trezit intr o dimineata singur acasa si am inceput sa ma privesc in oglinda, imi dedeam seama cate lucruri pot face in viata.cate schimbari pot aduce in lume oh go on in fine sa stii ca eu mi am atins visul chiar daca el a fost calcat in picioare de atatea ori si inca ceva o atitudine buna stii care ar fi? fii mereu cu zambetul pe buze sau mereu trist cel putin eu urasc oamenii care lasa sa se vada prea multe emotii big grin si faza cu psihologuoh go on nu te ajuta cu nimic decat sa te faca sa te simti prost eu nu am mers niciodata acolo si crede ma ca nu am regretat

| JonD explică (pentru asclepius):

Mda,eu nu stiu ce sa fac...chiar nu stiu ce sa mai fac

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru JonD):

Nu ma deranjeaza atitudinea respingatoarehappy, nu imi fac eu griji de tine ci tie singur trebuie sa-ti pese de tine.
Mai bine asculta de sfatul pe cate ti l-a dat @Asclepius ca nu e un sfat rau.
Nu e treaba mea sa stau si sa-ti fac tie morala ca stai degeaba si-ti plangi de mila insa nu crezi ca se merita sa meditezi incotro s-o iei?raised eyebrows

| asclepius a răspuns:

Eu de obicei in starile acelea ma jucam niste jocuri pe pc violente pe cat mai violente daca se poatewinking crede-ma te vei elibera sau poti sa iesi noaptea pe strazi sa te plimbi.Eu le prefer pe amandoua in schimb cartile ma pasioneaza doar cand sunt linistit.Si nu uita ce rost are viata daca nu o traiesti? adica fa ceva bun sau fa ceva rau dar nu uita nu trai ca un nimeni pentru ca ca un nimeni o sa mori