| QRelau a întrebat:

Mai am cateva zile, termin clasa a 8-a si odata cu ea scap de stresul zilnic de care am parte.Din clasa a 6-a (in special a 7-a) multi dintre golanii din clasa au inceput sa-si bata joc de mine.Nici macar astazi nu m-au lasat in pace.Imi dau palme,pumni,ma strang de gat,ma inghesuie intr-un colt apoi ma lovesc cu brutalitate in piept si burta iar lista poate continua la nesfarsit).Am spus la parinti,profesori,director dar dupa cum stiti nimeni nu face nimic! Dupa vacanta asta de vara voi intra la liceu si sub nici o forma nu voi mai permite asa ceva.Vreau sa ma fac al dracului,sa nu aiba nimeni tupeu sa-mi zica nici du-te incolo... Vreau sa am muschi,sa am forta, sa pot sa le inchid gura oricui indrazneste sa ridice un deget la mine.Dar cum sa fac? De unde pot incepe? Timpul trece si imi este teama ca istoria se va repeta! PLS HELP! crying

Răspuns Câştigător
| alexandru1110 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu stai deoparte mai ales daca intri la liceu sa iti faci cati mai multi prieteni. In al doilea rand pentru a avea muschi SALA cibteaza si daca esti gras / slab. Sper ca te-am ajutat

| QRelau explică (pentru alexandru1110):

Sunt destul de slab...

3 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Semeni cu un coleg de la mine din clasa straight face. Lumea te respecta atunci cand vede ca esti dezghetat, nu atunci cand stai intr-un colt, nu zici nimic si nu vorbesti cu nimeni. Daca esti timid, cum vrei sa te lase in pace? Da-le cate un pumn in gura si ai rezolvat, ce dracu'. Nu pot intelege cum eu, care sunt fata, sunt mai baietoasa, mai batausa, mai curajoasa si mai tupeista decat (unii dintre) voi, baietii!
Acum vine o vorba de-a mea: "Sunteti muieri, sau ce?".
Stay strong, kid!

| Ioscaa1 a răspuns:

Fa ceva lupte sau du-te la sala abonamentul la fiecare este in jur de 50 100 de lei pe luna