| Flaviu2000 a întrebat:

mama mi-a taiat internetul din casa pentru ca stau prea mult pe PC (nu stiu cat mai am internet), imi incep temele la 17:00 si le termin la 19:00 - 19:30 apoi ma pun pe PC pana la 23:00 in weekend stau mai mult...acum vrea sa taie internetul CREZAND ca o sa invat mai bine... apoi se enerveaza tot pe mine ca dc nu tau aia netul,apoi ma tot cearta si ma ia ca sa ii dau si telefonul,tot asa pana ajunge intr-un punct cand incepe sa vorbeasca de scoala bla bla bla note,sedinte,acum imi spune mie daca am probleme cu capul, frate acum sincer n-am ce zice, inainte am fost obsedat de PC (5-7 ore pe zi) am redus,imi invat nu stiu dc ar vrea sa-mi faca asta, adica e destul de jenant sa fii copilul ala fara net.A da si spune ca nu mai baga internet in casa, frate suntem in 2017 imediat si eu nu am net,daca pe vremea aceea state-ai cu nasu-n carte asta nu inseamna ca trebuie sa fac si acum,poate par nesimtit sau cum ma vad altii dar asta le intrece pe toate, sfaturi? Funda (APP:acum vrea sa vorbeasca cu psihologul scolii ca ea zice ca am probleme mintale, sunt perfect sanatos n-am nimic =\)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca face bine ce face. Cam stai mult pe net. La cat de agitat ai scris cred ca ai ceva probleme.

| Flaviu2000 explică (pentru darrio2007):

Agitat? de unde stii tu? si mai exact, la ce probleme te referi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Flaviu2000):

Din felul cum scrii. Problemele copiilor din ziua de azi. Ei cred ca le stiu pe toate si nu au nevoie de indrumarile celor cu mai multa experienta de viata decat ei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Foarte bine iti face. Deja multi se plang ca au stat numai pe net si acum sunt salbatici si nu au curaj sa dea " buna ziua " unei fete. E unu de 27 de ani care isi injura parintii ca l-au lasat de capul lui si a ajuns leguma de la jocuri.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Observ ca stai mai mult pe net decat la lectii. Crezi ca e normal?

| Flaviu2000 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Inteleg ca nu e normal dar sincer nu îmi prea convine, in plus de aceea nu stau mult la invatat deoarece scoala la care sunt nu îmi ofera mult de invatat sau multe teme.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Flaviu2000):

Daca scoala "nu iti ofera teme", pune tu mana pe carte si invata in plus. Nu o sa-ti strice acest lucru, ci din contra.