| uNNN1k0lL a întrebat:

Mi-am pierdut cea mai buna prietena din clasa.Acum un an nu ne intelegeam bine pentru ca stateam cu cativa amici, din clasa, si faceam doar trasnai. In clasa a 8-a am renuntat la aceste lucruri si am inceput sa vorbesc cu aceasta colega. Intr-o perioada ne intelegeam foarte bine si acum in al doilea semestru vorbesc mai des cu acei amici, mai facem cate o gluma, etc. Ea s-a suparat pe mine spune ca sunt nesimitit, neserios, etc. Mai sunt doua saptamani pana la banchet si ea ma uraste. Eu as vrea sa ne impacam dar nu stiu ce sa fac. Am nevoie de cateva sfaturi. Funda happy

2 răspunsuri:
| Anonima240 a răspuns:

Bago in seama boule! Spune-i ca asa esti tu si ca pana acum va intelegeati perfect si ca nu vreai sa nu mai vorbesti cu ea pentru ca ti foarte mult la ea.
Explicai ca iti pare rau si ca vreti sa fiti din nou prieteni. Spune-i ce vrea sa auda.

| uNNN1k0lL explică (pentru Anonima240):

Mda... Multumesc pentru sfat am sa incerc si o sa-ti spun cum a decurs. P.S : Puteai sa-mi spui si fara sa ma jignesti.