| gladiatoru5000 a întrebat:

Salut dati-mi un sfat,am un vecin fost polițist, și îl enervează zgomotul la rate plus ca mă și înjura, eu am fost la poliție pentru sesizare, am procedat corect?

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pui o rata pe varza, mergi cu ea la el, și sigur dupa ce o sa guste din ea, o sa iti adore ratele. happy

| gabicoo a răspuns (pentru cristi202):

Care rață pe varză băi sărakule! Lui îi face nevastă-sa salată dă beouf cu carne de midii - melci din ăia care cresc în copacii de pe fundul mării!
Și merge săptămânal la activități culturale! Uite săptămâna trecută a fost îmbrăcat la costum și cu flori în piept la Nunta lui Figaro! Iar săptămâna aceasta are bilet la Lacul lebedelor dar nu-și găsește undița și cizmele de cauciuc!
Asta-i veata când ieși la pensie la patrușnouă de ani!

| cristi202 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu știi sa prinzi o gluma, bogatasule? happy
Oricine măninca "fructe" de-alea de cresc pe fundul marii știe ca o rata pe varza făcută ca la noi la romani e mult mai buna. happy

| gabicoo a răspuns (pentru cristi202):

Tu nu ai prins gluma!
Faza cu salata dă beuf cu fructe care cresc în copacii de pe fundul mării am auzit-o cu urechile mele din gura unui polițist! Individ prost ca noaptea dar cu funcție mare la un moment dat!
Iar aia cu nunta lui Figaro și lacul lebedelor e luată dintr-un banc cu milițieni!
Și da! Rața pe varză făcută de către o gospodina e cea mai buna!

| Violleta2022 a răspuns:

Muta si tu curtea ratelor in partea opusa casei lui, ca sa nu mai faca zgomot.

| gladiatoru5000 explică (pentru Violleta2022):

Dacă le mut mi le mănâncă că am gard vechi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Repari gardul, sau le duci in fata casei, ca sa tii un ochi pe ele.

| gabicoo a răspuns:

O să-ți trimită mascații și o să-ți umfle ochii!
După care vei face următoarea postare pe Facebook
"Ămi pare rău la domnii polițiști!
Promit kă nu mai fac!"
Așa ca adevăratul Gladiatoru ăla pe care l-au bumbăcit jandarmii în timpul carantinei din 2020! laughing

| gladiatoru5000 explică (pentru gabicoo):

Da? ce am făcut să îmi trimită mascații boss pe cine am omorât?

| gabicoo a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Te-ai luat de organul statului!
Milițiștii sunt proști și răzbunători! Și se susțin unii pe alții!

Am avut de a face cu asemenea specimene!

Nu rezolvi nimic plus că ți-l faci dușman și mai mare! Te poate reclama și el la Sanepid și la protecția mediului că rațele tale fac mizerie zgomot că poluează etc! Cu prostul nu e bine să te pui!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Măcar l-ai înregistrat în timp ce te înjura ca să ai o dovadă?

| gladiatoru5000 explică (pentru gabicoo):

Ok mersi am să îl las sa comenteze nu o scot la capăt cu el.

| Yuoia a răspuns:

Stai la tara? Atunci sa suporte ratele sau sa se mute.
Insa daca stai in oras si ai rate, e cam complicata treaba.
Presupun ca l-ai reclamat pentru injuraturi. S-a luat nota dar numai pentru atat nu ii fac nimic.

| gladiatoru5000 explică (pentru Yuoia):

Stau la tara

| Yuoia a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Atunci, sa fie sanatos! Nu are ce-ti face. Doar sa vorbeasca singur. Fa-te ca nu-l auzi.

| gladiatoru5000 explică (pentru Yuoia):

Mersi,de acum o să fie dușmanu meu dar nu îmi pasă?

| rockinit a răspuns:

De procedat corect ai procedat corect dar fiind fost polițist...Te-ai dus degeaba, ba mai mult, cred ca ti-ai facut si un dusman. In cazuri de genul, tot ce poti sa faci sa daca iti face scandal sau/si te ameninta, sa il dai in judecata.