| atentat30 a întrebat:

Nu ma simt prea bine sad as vrea sa spun ca ma simt ca un comunist, nu am prietenii doar virtual nu am prietena straight face sunt urat, sunt fricos cateodata ma simt ca ultimul om, sunt foarte timid, daca e vorba sa pun o intrebare la vreo fata de pe strada random tremur tot. Nu am avut primul sarut niciodata si am 17 ani. Am avut un prieten care ma mai "ajuta" sa zic asa. Adica ma invata unele lucruri sa fiu mai curajos si etc, dar din pacate nu mai am pe nimeni la scoala nu vorbesc cu nimeni. Daca tu nu ma intrebi ceva eu nu sunt genul sa ma bag in seama sau ceva, am vorbit cu o fata mult timp cand eram mic si acum de abia zice ceau., cateodata parca as vrea sa mor dar simt ca in viitor o sa se schimbe. As vrea sa am mai mult curaj si tupeu. Bine nu in sensul rau ci sa fiu mai indraznet... daca salut pe cineva si nu ma saluta inapoi ma simt prost. Simt ca acel om ma uraste dar de fapt nu e asa ci e doar in mintea mea. Am postat la categoria asta deoarece e cea mai populara. Imi pare rau pentru aceasta intrebare stupida dar nu am alte idei cu cine sa vorbesc.Va multumescwinking si ma simt prost ca am pus aceasta intrebare. Sper sa nu ma luati si voi la misto ca restul.

11 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sa-ti gasesti un partener nu este o prioritate la varsta asta.
Invata, distreaza-te, fii mai sociabil si candva o sa apara si fetele.
Mergi la diverse evenimente (ex voluntariat) si o sa intalnesti multe persoane super.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Schimba-te si atunci si viata ta va fi mai dulcewinking. Ce iti e asa frica sa te bagi in seama cu cineva si sa cauti interese comune?
Pentru orice, exista solutii. Daca esti urat poti face operatii estetice sau te poti aranja si tu, nu stiu cat de grav esti.
Nu ai prieteni, fa-ti. Vorbeste cu altii de varsta ta, nu ma fi popandau fricos.
Nu ai avut primul sarut, fi fara grija, nu e un handicap chiar daca ai 17 ani.
Te simti prost ca ai pus aceasta intrebare, nu-i bai, oricum nimeni nu stie cine esti laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

"E un vecin de-al meu."
Neh Cred ca s-ar simti prost sa fie pe aceeasi scarã cu tine.

| RainmakerX a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

"Chiar daca ai 17 ani" laughing Ma simt dar am mai mult.
Spui asta de parca ar fi 34.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa jalnica sunt de nu ar vrea sa fim vecini, sau ce? laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu am inteles ce vrei sa spui laughing
Deci tu ai mai multi ani dar nu ai avut primul sarut?
Si ce spun de parca ar fi 34? :O

| RainmakerX a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Ai inteles bine laughing
Spui ca 17 este o varsta mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

17 ani straight face Eu am 21 sad Ce-ti pot spune schimbarea vine o datã cu tine, cu pasi mici si greseli multe.

| Basilievski a răspuns:

Du-te la un psiholog.

| leiidinbanie8 a răspuns:

17 ani si te plangi? Foarte bine ca n-ai avut, nu ar fi fost normal. Ai toata viata in fata, concentreaza-te pe cariera.

| Nasteaf a răspuns:

Pai nu stiu cum e dar pot sa ti dau niste sfaturi, in primul rind nu fii timid, dc esti timid, iti e frica ca sa nu te placa cei din jur, nu-ti fie frica faci prieteni socializeaza incearca sa nu arati ca tii teama si, nu uita nu conteaza cantitatea ci calitatea la prieteni, daca vrei alte sfaturi despre cum sa nu fii atit de invzibil scriemi in privat si te voi ajuta