| anonim_4396 a întrebat:

nu ma suporta o gramada de oameni si-s barfit peste tot, nu am facut nimic rau nimanui, ba mai mult mereu am respectat chiar si un om al strazii.
Acum intrebarea mea este, de ce-s batfit de o gramada de lume si ce sfaturi imi puteti da?
Multumesc frumos!

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Ia spune-ne si noua care sunt barfele, ca sa-ti putem spune, de ce esti barfit.

| Cosmin156938383 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu, is o gramada, cele mai recente sunt: ca cica n am respectat izolarea si cica am mers toata familia in vacanta iar noi am stat toti acasa, la tara, n am iesit pe poarta nici unul, se poate demonstra cu niste camere, au ajuns sa sune la primarie sa cheme dsp ul?, ca s naspa, anturaj rau, asta si inca ceva sunt niste vanzatoare la un magazin unde merge multa lume si alea se uita cu scarba la mine si nu ma suporta deloc, pe cand eu le am dat saru'mana mereu si le am respectat, astea au inceput sa i spuna mamei iubitei mele ca nu s baiat bun vorbind de mine intr-un mod foarte urat, si alea doua vanzatoare ma barfesc la o gramada de lume, sfatuuri? Oricum nu ma cobor la nivelul lor dar nici nu s ultimul pampalau sa ma las calcat in picioare de toti agramatii cu 8 clase happy

| Cosmin156938383 a răspuns (pentru XKronstadt):

Nu ma voi schimba, n am nevoie de prieteni noi in fiecare zi.
Mersi de incurajare

| PainTech a răspuns:

Și de ce te deranjează?
Uneori mori de ras la cat de capsomani sunt oamenii și ce chestii pot sa gândească big grin

| Cosmin156938383 a răspuns (pentru PainTech):

Ma deranjeaza pentru ca se leaga de cei apropiati mie fara motiv, sau motivul fiind eu pentru ca nu s "inghitit" de toate scursurile sociale cu 8 clase

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosmin156938383):

Deci tu ai problema de respect, odata ce ii judeci pe toti in functie de clasele pe care le au, nu dupa varsta si respectul pe care trebuie sa-l acorzi tuturor, mai in varsta ca tine.
Aroganta si snobismul, ies la iveala baiete!
daca vrei sa fii respectat, coboara capul si lasa aroganta, indiferent ca batranii aia au 8 clase, bunul simt si educatia se invata acasa, in primii 7 ani, ori tu dovedesti contrariul.

| Cosmin156938383 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai ca esti pe langa

| Cosmin156938383 a răspuns (pentru Violleta2022):

Respectul trebuie sa fie reciproc, si cum am zis, respect oamenii strazii dar nu pot respecta niste scursuri ale societatii care au putina carte si se cred buricul pamantului crezand ca totul li se cuvine
Numai bine happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosmin156938383):

Un om inteligent, nu va face NICIODATA diferenta, acordand respect chiar si gunoierului.

Pana vei ajunge sa intelegi ce-ti spuna zi, mai ai o gramada sa inveti si sa te cizelezi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosmin156938383):

@ cosmin156938383
Ti s-a facut subit rusine de ce ai scris la intrebare, asa-i?
De ce atunci ai trecut intrebarea sub "anonim"?

Pune mana baiete si invata sa acorzi respect TUTUROR, daca vrei sa fii respectat. Aroganta si prostia duc la barfa si la multe necazuri in viata.