| BrokenAngel2 a întrebat:

Nu stiu daca am postat bine la Adolescenti pentru ca de curand am trecut de la stadiul de adolescent, dar fie.
Probabil aveti sau ati avut prieteni din copilarie care acum sunt mai mult "prieteni" decat prieteni. Aceste javre au prins gustul banilor si fitelor, nu te mai poti intelege cu ei. sunt obsedati de pariuri, aparate, rulete si etc. , recunosc ,ca si eu mai joc la pariuri online, dar nu sunt fanatic. Aveam de mai demult formata conceptia ca nu exista un prieten adevarat, sau daca ar exista, ar fi o raritate iar in aceasta perioada mi s-a confirmat.
Nu pot spune decat ca ma dezgusta fiintele astea, imi vine sa le bat o zi intreaga si tot nu m-as satura, exact asta le-as face eu prietenilor falsi, care vorbesc frumos cu tine numai cand sunt pe interes.
Am auzit multe persoane, nu numai fete dar si baieti care au prieteni care vorbesc orice. adica sa poti discuta o problema, sa-ti dea sfaturi, dar cel putin in cazul meu , daca as incerca sa le cer un sfat, ar incepe sa rada.
Si probabil acum va ganditi ca o-i fi vreo hazanie timida care nu stie pe ce lume traieste. Nu, din contra. Nu sunt timid si nu sunt nici urat laughing.
Imi vine sa ma mut din cartierul asta. Nu ii mai suport.

Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Stiu sigur ca multi dintre voi va confruntati , daca nu cu o versiune mai mica a problemei mele. big grin

Răspuns Câştigător
| AdElA96 a răspuns:

Ai mare dreptate in legatura cu prietenii, toti sunt interesati si incerca sa te raneasca acolo unde te doare mai tare vorba ta sunt niste,, JAVRE'' insa eu nu cred ca trebuie sa le dai satisfactie si sa parasesti cartierul in care stai si eu dat de foarte multi,, prieteni'' falsi care pareau niste fiinte inocente cand eram de fata dar pe la spate erau de-a dreptul niste persoane jalnice si am inteles ca singur prieten adevarat e subconstientul si constientul meu dar totodata si familia! Asadar nu ii lasa sa castige ei, invingei tu, sper ca te-am ajutat.