| alexam23 a întrebat:

poate cineva sa imi dea exemple de niste subiecte de discutie cu colegii/colegele de clasa... chiar nu am idei ...sunt la inceput de clasa a 9 a(apropo sunt fata)

Răspuns Câştigător
| Sombrero a răspuns:

Buna! Pai... cauta si tu lucruri comune, ce va leaga... De ex: alte cunostinte in liceu, prieteni, preferinte, stiluri, tipi dragutilaughing. Faceti schimb de nr de telefon, id` uri etc. Iesiti in oras, mergeti la un suc (pizza, cafea etc. -ce vreti voi), mergeti la cumparaturi. Impartasiti` va impresiile, cereti` va pareri una alteia (altora) si cu timpul va veti intelege. Acum sunteti la inceput, vei afla mai multe despre ei incetul cu incetul, cu unii te vei intelege mai bine, cu altii mai putin bine si abia atunci vei putea hotari cu cine vei putea forma un grup (gasca), gen: cei mai buni prieteni. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun! Bafta si ai rabdare, totul vine de la sine! Funda?happy

1 răspuns:
| Rayzzor a răspuns:

Incearca sa gasesti lucruri comune, jocuri, fete etc. vorbeste despre lucruri care ii intereseaza si pe ei