| alexalexuz a întrebat:

Pot sa descarc jocuri si aplicati de pe market fara internet pe mobil? si mai am o intrebare un prieten de-al meu are Samsung galaxy y si eu o sa mi iau deci el poate sa-mi trimita jocuri si aplicati la mine in telefon folosind bluetooth? Funda si vot urgent!

Răspuns Câştigător
| Naoa a răspuns:

Nu poti sa descarci nimic fara o conexiune la internet. Si da, poti trimite aplicatii prin bluetooth happy

| alexalexuz explică (pentru Naoa):

Deci e mai bine sami triita cineva decat sa descarc eu e tot aia da?!

| Naoa a răspuns (pentru alexalexuz):

Da. Eu imi descarc aplicatii pe laptop, iar prin bluetooth mi le trimit pe telefon. Si merg. Sau poti sa te duci prin locuri unde au wifi si iti descarci direct pe telefon ce vrei tu.

| ahlrh a răspuns (pentru Naoa):

Greşeşti!
Cel mai sigur este să le descarce din Google Play, în cazul de faţă Android Market.

| Naoa a răspuns (pentru ahlrh):

Si cu ce gresesc? Am spus ca merge si acea varianta. Nu am contestat faptul ca cel mai sigur este sa le descarci din google play. happy

| ahlrh a răspuns (pentru Naoa):

Alexalexuz te-a întreabat, prin reply pentru primul tău răspuns:
"Deci e mai bine sami triita cineva decat sa descarc eu e tot aia da?!"

Iar tu i-ai confirmat că este mai bine, din contră. Aplicaţiile descărcate de pe alte site-uri s-ar putea să conţină viruşi, mai pe scurt happy pentru că nu sunt verificate/validate. Nu mă înţelege greşit eu te-am corectat pentru că "alexalexuz" pare să nu prea fie experimentat cu Android-ulhee hee.
Aşa, deci, da, funcţionează şi această variantă dar nu e sigură şi personal eu folosesc această "portiţă" ca să mai piratez unele aplicaţii pe care oricum nu pot să le cumpăr. Cu toate acestea, eu am un anti-virus şi într-un fel sunt protejat. happy

6 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Salut,
fără o conexiune la internet nu poţi descărca nimic din Google Play (Android Market).
M-am orientat că ai un telefon cu sistemul de operare Android deoarece telefonul prietenului tău operează acest sistem.

Prietenul tău ar putea să-ţi trimită jocuri/aplicaţii prin bluetooth dacă are instalarea de la ele (acel fişier care se termină cu ".apk")
Dar, de asemenea tu trebuie să ai bifat în setări că vrei să instalezi pe propria răspundere aplicaţii "necunoscute".