| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea tocmai a aflat ca baiatul de care ii place este de curand cu o alta fata si este foarte afectata. Ce pot sa fac sa o inveselesc?! Tin foarte mult la ea si nu-mi place sa o vad bosumflata tot timpul...
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Trebuie sa ii fii alături când chiar simte nevoia sa o iei în brate și sa o încurajezi și sa ii zici ca totul o sa fie bine

| Maya95 a răspuns:

Cel mai important e sa fii alaturi de ea.Nu trebuie sa-i faci nimic, o sa-i treaca cu timpul

| teddybearhaveanapple a răspuns:

Sunt de acord cu tine, cocuag. Am intrebat deoarece am facut tot ce am putut sa o inveselesc, dar nu a mers

| Ara997 a răspuns (pentru teddybearhaveanapple):

Fata are o suferinta : vrea atentia celui pe care-l iubeste si nu o are. Cu ce crezi ca ai putea inlocui aceasta lipsa?
E ca si cum unui om i-ar fi sete si tu ii oferi ..mancare. O nevoie umana nu poate fi rezolvata prin satisfacerea altei nevoi.
Fi alaturi de ea, dar nu incerca sa o faci sa uite. pentru ca atunci cand va fi singura o va durea dublu, doar timpul le mai sterge

| ANDREEEEEecuA a răspuns:

Tu ar trebui sa sa stii asta, doar este prietena ta