| anonim_4396 a întrebat:

prietenii m-au invitat miine la un club,dar eu nu pot sa dansez si au spus ca daca refuz se vor supara si daca nu dansez la fel se vor supara,am incercat sa le explic ca nu pot dansa, dar ei mi-au spus ca nimeni nu o sa se uita la mine cum dansez intr-un fel e adevarat dar totusi mei frica sa dansez.Ce as putea face in privinta asta? Dati-mi va rog niste sfaturi.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi, te mişti şi tu acolo puţin. Eventual, dai şi-un păhărel pe gât să fi mai îndrăzneaţă, iar dacă şti să te fereşti de glumele proaste, roagă un prieten să te înveţe dinainte câteva mişcări.

| valentingb a răspuns:

Dar ce prieteni intelegatori dom'ne! Daca nu le ai cu dansul, te faci de ras. Daca insa crezi ca ei te pot invata sa dansezi(nimeni nu se naste invatat), atunci mergi. N-ar fi rau sa te invete un pic inca dinainte sa pleci de-acasa.

| AidaCR a răspuns:

Cum sa-ti fie frica sa dansezi?laughing... danseaza asa cum simti tu. trebuie doar sa te distrezi.

| greyhound a răspuns:

Bea ceva cand ajungi in club; o sa prinzi curaj si in acelasi timp n-o sa-ti mai pese cum dansezi
ai grija sa nu exagerezi

| valentino52 a răspuns:

Dansezi si tu cu cineva si incerci sa te misti ca el. Daca nu stii sa dansezi nu incerca miscari indraznete, misca-te si tu asa usor... go with the flow.