| Ionut_1075 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un Router Wireless TP-LINK TL-WR740N si mi-am dat seama ca am dat banii degeaba pe el. Am internetul de la o retea locala Novasat ( nu cred ca prea conteaza) si e de tipul PPPOE (nu prea stiu ce inseamna asta ). Faza e ca acel router mergea doar cand avea el chef... Si ca sa il fac sa mearga trebuia sa ii dau 10.000 de restarturi si pumni si sa stau sa caut acolo la problemele de la internet sa se rezolve. Si cand nu avea el chef sa mearga nu mergea nici sa ii dai foc. Apoi chiar daca imi mergea mie la PC internetul din router prin fir, la fratemiu sau la sora mea pe laptopuri nu le mergea wireless-ul.
Eu stau la casa si e destul de mare (nici chiar exagerat de mare) si vreau sa am si net prin cablu si prin wireless si as dori sa imi recomandati un router wireless care sa fie bun, si sa mearga, dar sa nu aiba un pret exagerat de mare.
Oare cu ce cerinte am eu ma incadrez la un pret intre 100 LEI si 200 LEI?
Dau fundita! Multumesc!

1 răspuns:
| harhas a răspuns:

Cat ai dat pe rooter? vezi ca acum sunt multe routere la oferte.50 de lei, ieftin.o chichitza.si eu mi-am luat un rooter tp link.pai problema ta.
1. dupa ce il duci acasa.trebuie configurat in primul rand.
2. dupa ce il configurezi nu o sa mai ai probleme cu el.
3 daca vrei sa te ajut imi dai pm.cu un id.
4.nu exista 4.