| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Revin si eu cu o intrebare, poate prin raspunsurile voastre gasesc o explicatie logica la ceea ce se intampla sau o rezolvare.
Problema mea este ca de aproximativ 5 zile,incerc sa iau legatura cu un prieten si nu reusesc sub nicio forma. L-am sunat la telefon,nu mi-a raspuns, i-am trimis mesaje,la fel nu mi-a raspuns. Nu stiu ce se intampla pentru ca ultima data cand am vorbit era totul in regula. Imi vine greu a crede ca s-a suparat pe mine brusc sau mai stiu eu ce alte motive de genul asta. Apoi,nu sta in firea lui sa nu raspunda la mesaje sau apeluri, cu atat mai mult cu cat noi doi vorbeam foarte mult, ne sunam reciproc, de mai multe ori pe zi.
Oare ce se intampla? ce sa fac in situatia asta? Voi ce sfat imi puteti da?

23 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv explică:

Multumesc! Am rezolvat problema si m-am calmat! Insa raspunsul tau este irelevant pentru intrebarea pe care am pus-o eu.
Multumesc oricum inca odata!

| antonio30 a răspuns:

Poți sa îl cauti,,, sa te duci la părinții lui sau sa ii suni, daca mai cunosti alți prieteni de-ai lui sau cunoștințe poți sa ii intrebi...
Succes! Eu cred ca i-a furat telefonul sau nu vrea sa iti răspundă! Mai probabil ar fi ca i-ar fi Furat telefonul!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

Ce sa ma duc la parinti lui, ca are 30 de ani,nu mai este un copil. Ultima data am vb joi pe la pranz, cand eu i-am trimis un sms si mi-a raspuns la el. De atunci, nu am mai vorbit cu el si indiferent la ce ora l-as suna, telefonul suna,dar nu-mi raspunde nimeni (foarte ciudat, pentru ca baiatul niciodata nu s-a intamplat sa nu-mi raspunda, indiferent de ora), mi-a raspuns si cand l-am sunat din greseala cu numar privat. Acum oricat l-as suna, telefonul suna, dar nu-mi raspunde, la mesaj nici atat.

| antonio30 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Nu e motiv de panica. Poate are probleme băiatul. Așteaptă 1zi sau 2 si daca tot nu răspunde încearcă sa dai de el urgent.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

Ai dreptate, dar au trecut deja 5 zile si chiar incep sa ma pachinez, ca nu stiu ce-i cu el sau ce s-a intamplat?

| antonio30 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

S-ar putea sa se si fi supărat pe tine dar eu spun sa îl suni de pe alt telefon poate are ceva cu tine.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

Dun senin imi vine foarte greu a crede ca s-ar fi suparat pe mine, fara sa-mi spuna motivul. Indiferent ce as fi facut, de 7 ani de cand ne cunoastem, niciodata nu s-a suparat pe mine, cu atat mai mult cu cat suntem prieteni foarte buni, intotdeauna m-a apreciat si m-a considerat surioara lui mai mica. Imi vine foarte greu sa cred ca are ceva cu mine, asa din senin.

| antonio30 a răspuns:

Se poate lua in considerare si ca a patit ceva

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

La asta ma gandesc si de asta imi este cel mai teama ca se poate sa fi patit ceva si eu inca sa nu stiu si nici nu am cum sa aflu. Azi dimineata de exemplu, l-am sunat pe la ora 10 cu numarul meu obisnuit si a sunat telefonul, dar mi-a aparut apel in asteptare, neraspunzandu-mi desigur. Dupa aproximativ 30 de minute, i-am dat un sms in care l-am rugat sa ma sune cand are timp, pentru ca este ceva urgent. Nu am primit nici un raspuns. Apoi, in jur de ora 13, i-am mai trimis un sms, in care il intrebam ce se intampla, de ce nu-mi raspunde, daca are vreo problema sau s-a intamplat ceva ori e suparat pe mine? acceasi reactie ca si pana acum, nu am primit nici un raspuns. Ma omoara treaba asta, sincer si nu stiu ce sa fac sau ce sa cred!

| antonio30 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Stii unde locuiește? Fa-i o vizita! Apropo cand citeam ca l-ai sunat tocmai ma sunase cineva cu nr ascuns laughing

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

Hai sa-ti spun, stiu unde locuieste dar e putin mai complicat. Baiatul este gay, iar ultima noastra discutie a fost joi noapte de la 12 la 4 dimineata,in care am vorbit pe larg despre aspectul asta si viata lui personala. Mi-a spus foarte multe lucruri atunci, insa aceea a fost ultima discutie mai lunga. Nu se ferea de mine si nu-mi ascundea nimic, din contra. Apoi, in acceasi zi, dar la pranz, i-am dat eu un sms, la care mi-a raspuns. Acela a fost chiar ultimul, pentru ca de atunci nu am mai reusit sa iau legatura cu el. Si atunci, eu ce sa inteleg sau la ce sa ma gandesc dupa cele intamplate?

| antonio30 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Este probabil ca in seara aia sa ii fi spus ceva si sa îl fi supărat sau daca are whatsapp scrie-i acolo si vezi daca vede ce i-ai scris

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

Nu! aseara pe la 22.30 l-am sunat din nou, dar de data asta cu numar privat si ce crezi? mi-a raspuns, dar nu a vorbit nimeni, desi eu intrebam ca disperata cine este la telefon. De doua ori s-a intamplat asta. Tu Ce crezi?

| antonio30 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Cred ca e supărat pe tine! Sau daca i s-a furat telefonul e puțin probabil pentru ca dădea el de tine in atâtea zile...

| PangeeaRogvaiv explică (pentru antonio30):

L-am mai sunat in urma cu 2 saptamani cu nr privat din greseala (aveam o setare a telefonului pe privat si nu mi-am dat seama ca am activat-o) si mi-a raspuns, tocmai ca m-a intrebat de cand si de ce il sun cu nr privat, pentru ca eu intotdeuna il sunam cu nr meu. Cine mi-a raspuns aseara la telefon, nu a zis nimic si m-a taxat 15 secunde, dupa care a inchis. Telefonul meu il are de cca 2 saptamani,deci nu il stia pe dinafara. Daca intr-adevar era suparat pe mine, crezi ca imi mai rapsundea a doua zi dupa discutia aceea la mesaj sau la cate apeluri si mesaje i-am dat, imi putea spune daca era ceva sau aseara, din moment ce a raspuns si eu vorbeam, putea sa-mi zica sa nu-l mai sun ca este suparat. Ma gandesc si eu...nu stiu...

| OchisorVisator a răspuns:

Exista multe posibile explicatii. poate si-a pierdut telefonul undeva. poate l-au confiscat parintii. nu ai numarul rudelor/apropriatilor? poate ca au ei raspuns.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru OchisorVisator):

De confiscat parintii telefonul, nu are cum, are 30 de ani, nu mai este un copil si nu mai merg lucrurile astea. Nu mai am telefonul nimanui apropiat lui, rude, parinti, prieteni etc.

| OchisorVisator a răspuns:

Daca nu poti lua contactul cu nimeni cunoscut lui, atunci mai bine linisteste-te! nu ai certitudinea ca s-a intamplat ceva rau, asteapta si vei avea vesti pana la urma!

| dooinitza a răspuns:

Simplu :scrie-i un mesaj in care ii spui cai dai papucii (mai inventeaza si tu cauze :ca placi pe altul ca te-ai saturat...)si daca iti va raspunde inapoi inseamna ca te place dar daca nu, imi pare rau.Dar ai grija ca poati fi si faptul ca a plecat dar si-a uitat telefonul acasa.in primul rind informeaza-te. succes

| PangeeaRogvaiv explică (pentru dooinitza):

I-am scris nu un mesaj ci vreo 4 sau 5, in decurs de 5 zile desigur. Intre noi nu este o relatie sentimentala, nu a fost vorba despre asta niciodata si nici nu va fi, ci o frumoasa si sincera prietenie, bazata pe sinceritate, incredere si intelegere reciproca.

| dooinitza a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Daca chiar asa a fost neaparat iti va scrie... pina atunci asteapta.ii poti contacta prietenii (ei bine mie mi-ar fi fost rusine)

| PangeeaRogvaiv explică (pentru dooinitza):

Asta ma omoara, asteptarea, tacerea si faptul ca nici nu am ce prieteni sa-i contactez ca sa-i intreb de el.

| dooinitza a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Poate are o perioada de depresie mica(poate a aflat cineva de micul lui secret )