| anonim_4396 a întrebat:

Să încep cu începutul. Am 17 ani, iar iubitul meu are 18, suntem împreună de un an. Ne iubim foarte mult, dar... Am mers acum câteva zile să ne plimbăm într-un mall şi a mers şi fratele lui, care are vreo 21 de ani. Am mers noi, ne-am plimbat, am mai vorbit şi deodată au început să vorbească doar ei, dar eu, fără intenţie am auzit cam tot ce vorbeau. Vorbeau despre o "EA", şi observasem că prietenul meu nu ştia despre cine vorbea fratele lui, şi a întrebat " Care mă? Aia cu tâţe mari?!". Când am auzit, m-am supărat instantaneu (eu fiind şi emotivă). Ok, după câteva ore mi-a trecut supărarea, dar nu uitasem. După câteva zile de când mă supărase şi l-am chemat la mine. Acasă la mine erau şi părinţii mei. Am mers noi în casă. Am stat, nuştiu ce şi apoi mama i-a cerut prietenului meu telefonul să se uite şi ea prin el. Se uită ea la poze, apoi a început să se uite la mesaje, printre care era şi unul de genul: " Te-ai supărat că am zis că are aia ţâţe mari?! " şi mama l-a văzut şi s-a uitat urât la prietenul meu, iar el să început să povestească că el nici nu o cunoştea pe fata aia şi că îl văzuse o singură dată. Acum, stau şi mă întreb... De ce a fost atât de nesimţit şi de pervers, când eu îl ştiam un băiat cuminte? Cum să putut să spună aşa ceva ştiind că eu sunt lângă el?! De ce cei mai mulţi băieţi sunt aşa? Vă rog să vă daţi şi voi cu părerea!

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E ceva normal sa se uite.Presupun ca tie nu ti-ar fugi ochii dupa un culturist cu patratele avand tricoul ud, sa i se contureze atat de bine pectorali.Cred ca ai fi stana de piatra, nu te-ai uita, nu?

| mona a răspuns:

Esti geloasa doar pe niste discutii... poate fratele prietenului tau este interesat de o anumita fata si mi se pare normal sa vorbeasca intre ei de fete, esti geloasa pe,, nimic,,[parerea mea]

| Aly07 a răspuns:

Prietenul tau e "cuminte", altfel nu ar fi acceptat sa vina acasa la tine si sa fie interogat de a ta mama.

Baietii si fetele sunt diferiti, trebuie sa intelegi asta. Baietii se intorc dupa ce o fata trece pe langa ei, fetele scot o oglinda ca sa se uite in spate, intelegi?

Doar intelege ca nu poate vorbi cu fratele lui cum vorbeste cu tine.

In concluzie acuzatul este nevinovat.
Caz inchis!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vai de capul tau si a lui macata fato. Cu dracu sa ii ia maicata telefonul baiatului si sa se uite in el? de cata nesimtire a dat dovada? si tu? ce ti a facut? a intrebat ceva pe fratesu, nu te a inselat. E ca si cum ar fi intrebat "Aia blonda?" sau "Aia cu nasu mare?". Ce tu nu ai observat in viata ta alt baiat in afara de el care arata bine? Asta inseamna ca ai inselat si tradat? Relaxeaza te, si inca odata cata nesimitire pe parintii tai sa faca asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Păi mama i-a luat telefonul iniţial să se uite la poze, iar apoi când să ieşit de la poze şi de uita prin meniu, a văzut că ne panicasem amândoi, şi ştia că aveam ceva de ascuns. Şi s-a uitat DOAR la conversaţia dintre mine şi el. Nu este un lucru tocmai normal, dar nici cum zici tu nu e. Părinţii mei se înţeleg foarte bine cu el, şi nu ştiu fost faza gen " Hai! Dă telefonul' la control".
Ne uitam toţi trei pe telefon (eu, prietenul meu şi mama) la nişte filmări şi apoi am vrut să vadă şi pozele. Apoi când să văzut că ne-am panicat amândoi ca naiba azi început să se uite şi prin mesaje, că noi de fapt ascundem anumite lucruri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am vrut să aflu dacă vouă vi se pare normal ca băieţii (având şi prietenă) atunci când văd o fată să observe prima dată sânii. Adică eu mă simt aiurea.
Deci el este împreună cu mine dar când vede o fată pentru prima oară, el observă în special sânii...

| xDariuss a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu-mi dau seama ce ţi se pare aşa anormal. Dacă el n-o cunoştea personal, trebuie s-o catalogheze cumva, iar el i-a spus 'tipa cu ţâţe mari'. Chiar nu văd nimic deplasat aici şi chiar nu vad de ce te-ai supăra.
Şi de ce să te simţi aiurea? Te crezi inferioară fetei ăleia?
Stai liniştită că pentru el tu eşti cea mai bună. Dacă nu era aşa, nu mai eraţi împreuna.
Şi în legătură cu părinţii tăi, mi se pare chiar lipsit de bun simţ să te uiţi prin mesajele cuiva. Dacă eram în locul lui, n-o lăsam să se uite. E telefonul lui, e intimitatea lui.

| frumoasababy a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sunt baieti fa si tu la fel! Cand vezi un baiat dragut pe strada intoarce capul! Sau iesi la limbare ccu el si o prietena de-a ta...si cand trece unul pe langa voi prima data te uiti dupa ala apoi te intorci spre prietena ta cuc capul si spui: Ai vazut ce bunoc era ala? SUCCES! FUNDA? :*