| Rennay_5248 a întrebat:

scuzatima daca dau intrebari stupide, dar ce inseamna fite? big grin tot vad la comentarii, statusuri, fete cu fite...

Răspuns Câştigător
| Georgiana2905 a răspuns:

Fetele cu fite sunt acele fete care nu isi vad de lungul nasului, care prin comportamentul lor improvizat cad prost in ochii multor persoane. Sunt perfoane prefacute dar vor sa dea dovada de altceva.

7 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Poi fite inseamna sa fii ingamfat.adica sa fii cu nasu pe sus, sa iti dai aere de diva.adica sa pari alt ceva decat ceea ce esti.
Funda?

| alessia5158 a răspuns:

Fitos /fitoasa = capricios/a, mofturos/a, fandosit/a, nazuros/a

| NAdrian a răspuns:

O explicatie

fata cu fite-care are ceva si tot timpu vrea mai mult sau nu are nimic si vrea ce este mai bun-mofturoasa

| pufoshenia_7680 a răspuns:

Fitze - un om mofturos care se lasa rugat. laudaros big grin(mai bine zis pe romaneste se da mare)

| just4fun_8801 a răspuns:

Capricii/ mofturi.use dex next time

| eujiatat a răspuns:

Fete cu fite=fete cu figuri in caphappy

| Sellyx a răspuns:

Fitze= Mofturi, sa fii mereu cu nasul pe sus. Adica intr-un cuvant ingamfat.