| Anonymouyse a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si peste 3 saptamani am banchetul de clasa aVIIIa.

Problema e ca nu stiu cum anume sa ma imbrac, si m-am gandit sa-i intreb si pe colegi dar si ei sunt indecisi.

E o mica-mare problema, sunt cam slab, am 1, 67 inaltime si vreo 48 kg.

E un moment important in viata, cred eu asa ca as vrea sa fiu cat mai original insa nu ma-mbrac chiar la costum adica n-as vrea pantofi poate pantofi sport/tenisi.

Vreau poze. daca se poate daca nu in scris.

2 răspunsuri:
| pinkflower a răspuns:

Obligatoriu costum, camasa si pantofi. Bnachetul este o festivitate, o ocazie unde tinuta este obligatorie, nu se permite tinuta sport sau altfel pentru ca toata lumea este imbracata elegant conform evenimentului.
Inchipuieti s aintri pe terenul de sport imbracat in costum si pantofi. Ai fi hilar si toata lumea ar rade de tinuta ta,la fel ai fi in situatia intr-o zi de vara ai fi imbracat ai fi imbracat cu haine de iarna.
Deci trage concluzia,in fiecare situatie ttrebuie sa te imbraci adecvat si la banchet, asa cum tiam scris mai inainte.

Ai putea sa te imbraci cu un costum :bej, vernil, albastrut etc.
Si cu o camasa mai tinereasca cum ar fi :http://www.google.ro/......tp?/imgres

si cu o cravata tot tinereasca.

Sper ca te-am ajutat : si bafta si distractie placuta la banchet:*.

| Laszlo_5610 a răspuns:

Pai iti poti lua blugi skinny de culoare gri sau negru, cu shoes culoare albastru si negru, si camasa in carouri o culoare mai apropiata tinutei si un sacou casual.Si ca sa nu iti mai ei cravata iti poti lua esarafa bagata in camasa.
Bafta! Sper sa iti fi fost de ajutor!