| RaduDaniel99 a întrebat:

Salut,am 17 ani si sunt la liceu in clasa a 11 a...de ceva timp imi place foarte mult o fata de la alta clasa(tot a 11 a).

Vreau sa mentionez ca sunt destul de timid si nu am avut pana acum curajul sa vorbesc cu ea...doar i-am mai adresat niste intrebi pe ask(bineinteles cu anonim).

Problema e urmatoarea: A mai primit niste intrebari de la cineva care zice ca o simpatizeaza si din raspunsurile lor cred ca au inceput sa vorbeasca...credeti ca ar fi prea mult sa vorbesc si eu cu ea tot in momentul asta pentru ca ma macina gandul ca as putea sa o pierd din cauza timiditatii mele si totodata mie teama sa nu mai fie interesata sa vorbeasca cu mine daca deja vorbeste cu cineva.

Astept sfaturi!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Merita sa-i scrii, de ce nu? Nu ai nimic de pierdut. Dar nu-i arunca din prima ca o placi, vorbeste de alte subiecte. Fiti prieteni prima data.

| OldSoul a răspuns:

Simplu scrie-i direct, nu te mai gandii, scrie-i ca si cum v-ati cunoaste deja.
Daca incerci sa te ascunzi o sa esuezi, trebuie sa fii spontan.
Crede-ma ca stiu ce vorbesc.
Asa ca nu te mai speria atat, si baga-te pe ea, ca daca nu te bagi fie o face altul, fie o sa stai si o sa te intrebi daca s-ar fi schimbat ceva daca nu te-ai fi ascuns de ea.

| RaduDaniel99 explică (pentru OldSoul):

Pai nu e vorba ca ma ascund pentru ca odata si odata tot trebuia sa vorbesc cu ea, doar ca faptul ca a inceput deja sa vorbeasca cu cineva m-a demoralizat complet...

| OldSoul a răspuns (pentru RaduDaniel99):

Si o sa mai vorbeasca cu multi alti baieti, asta e problema multora, vor sa fie singurii cu care vorbeste, dar nu e asa, trebuie sa-i acorzi libertatea necesara daca vrei sa-ti fie alaturi.
Dar pana atunci mai ai, deci baga-te pe ea, poate sa aiba si iubit nu asta e treba ta, tu trebuie sa-ti incerci sansa. Plus ca abia a inceput sa vorbeasca cu acel tip, deci inca mai ai timp.