| TheTimeKiller a întrebat:

Sunt clasa a 8 a, azi in pauza a venit un baiat din alta clasa (tot a 8a) la mine si a inceput sa se ia de mine (eu sunt tot baiat ). A inceput sa ma faca tocilar, sa zica ca "de ce am creasta". Eu l-am ignorat si am plecat pe hol. A venit dupa mine si a inceput sa ma intrebe cine sunt, cum ma cheama etc. Si eu i-am raspuns ca sunt ta'su si m-am dus inapoi in clasa mea. A venit dupa mine si vroia sa ma bata si atunci a intrat directoarea si nu il vazuse ca vroia sa ma bata. La dat afara din clasa ca nu era in clasa lui...si acum ala vrea sa ma bata. Ce sa fac? Mi-e cam frica ca el este romm si e si mai inalt decat mine cu 5-10 cm. Voi cum ati proceda? Va rog ajutati-ma.

6 răspunsuri:
| DeeaLoVe012 a răspuns:

Spune-i lui diriga ta.Nu sunt rasista chiar deloc, sa nu intelegi asta.Dar multe persoane chiar nu pot fii controlate.

| TheTimeKiller explică (pentru DeeaLoVe012):

Daca ii spun dirigai il va certa, lui nu i-ar pasa si m-ar prinde odata si m-ar bate. Nu pe hol ca sunt camere dar in vreo clasa... vine mereu in clasa noastra

| EaEmma a răspuns:

Evita-l,vb cu un prieten mai mare decat tine sa te protejeze

| SecretLady91523 a răspuns:

Incearca sa il eviti. Daca asta nu merge... vorbeste cu o persoana de incredere:parinti, un profesor care te poate ajuta.
Take care:*

| cataleya a răspuns:

Eu as zice sa fii barbat si sa te duci sa ii spui lucrurile pe fata. Zii ca nu vrei sa ai probleme cu el.Fii tare in gura si nu lasa sa vada ca iti este frica de el!

| cryystyy a răspuns:

As cauta niste metode sa-l evit