| bogdannel977 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a,si am o problema cu diriginta, de o saptamana ma tot bate la cap ca nu poate sa o sune pe mama sau pe tata(fiindca mama si tata si-au schimbat numarul de telefon, dar ea nu stie treaba asta). Motivul pentru care vrea sa sune este ca am intarziat saptamana asta la prima ora in fiecare zi(fiindca eu o duc si pe sora mea la scoala de dimineata si ajung la 8:05-8:15 in clasa). Vreau sa mentionez ca nu vreau sa ii spun mamei fiinda pe langa aceste absente cred ca ii spune si de o nota mai proasta. Diriginta a fost fosta directoare si este foarte rea.A zis ca trimite politia de proximitate acasa daca nu raspund la telefon, credeti ca poate face asta doar pentru 5 absente dintre care 3-4 motivate de profesori?

1 răspuns:
| anad a răspuns:

Daca e o persoana hotarata, da. Cel mai bine ar fi sa spui tu parintilor despre aceste probleme si, dupa ce se calmeaza, sa o sune ei pe diriginta. Sa-i spuna ca stiu problemele si ca se intereseaza de tine.