| anonim_4396 a întrebat:

sunt slab de caracter, mai moale ..am 21 de ani sunt baiat...cum sa-mi intaresc caracterul? fetele nu se uita la mine.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Schimbati look-ul, si eu aveam problema asta pana pe la 16 ani. Apoi am inceput sa imi las plete, le-am purtat cat de cat pana pe la 19 ani, am avut cercei de mic(14 - 15 ani) te maturizeaza anumite lucruri. Daca te ajuta fizicu barbierestete in cap, lasati cioc, barba, e totul psihologic, nu trebuie sa fi mare 'badboy' trebuie sa dai doar impresia ca nu ai treaba cu nimeni.Eu personal ma bateam o data la 2 zile cand eram in adolescenta cu diversi pinguini.Acum de mai bine de 4 ani de cand am adoptat stilu asta, numai am avut parte de scandaluri. Evident, si eu evit pe cat posibili scandalurile, bataile, ca sa nu instig eu la violenta.Incearca sa iti faci ceva, sa devi mai 'dur', sa emani duritate.Eu am purtat si barba, mi se dadea 30 33 de ani, pe cand eu aveam 20 21 happy sunt lucruri psihologice, trucuri psihologice mai bine zis, si astea te ajuta mult.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mergand la sala, practicand un sport.

| 愛日本 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Caracterul nu are legatura cu sala si corpul.

Pur si simplu nu mai fi moale, nu te lasa manipulat de toti, nu lasa atat de mult de la tine.Nu actiona fara sa gandesti, iesi mai des si comportate ok din toate punctele de vedere. Nu incerca sa atragi atentia la maxim, fii tu.
Nici o fata nu prefera un baiat/barbat moale, ele au nevoie de cineva care sa le apere nu doar fizic ci si prin cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

doar tu te poți ajuta.