| Zanisoara a întrebat:

tata mereu joaca sah in parc.Ieri tata s-a dus cu niste pantaloni frumosi si in camasa + FARA SAH spunand ca are sah ala cu care joaca.Mi s-a parut suspicios.
In fine mama cand o vazut ca s-a intors tata stia sigur ca are amanta,si mi-e frica sa nu divorteze.
Dar problema e ca si mama are amant, tata nu stie dar eu da ca am urmarito.
In fine daca s-ar ajunge la un divort, ar trebui sa ii spun mamei ca si ia are amant stiu despre asta si ca ar trebui sa il ierte pe tata?
Adica au trecut 12 ani de casnicie, nu vreau sa se termina acum totul cu asta.Azi o sa-l urmaresc pe tata sa ma asigur.
Ce as putea sa fac ca sa fim o familie fericita?
PS:Fara raspunsuri gen:nu trebuie tu sa te bagi in treaba lor sau cum frea dumnezeu sau alte din astea
Dau funda

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca te intereseaza cu adevarat "ce ai putea face ca sa fiti o familie fericita", trebuie ca tu, copilul lor, sa renunti la a-i suspiciona.Mai mult, trebuie sa renunti in a face pe detectivul!
Ca mama si tatal tau se intalnesc cu persoane de sex opus NU este o dovada ca acestia au relatii intime in afara casniciei. Trebuie sa intelegi ca, la cei 12 ani ai tai, nu ai maturitatea si capacitatea de a aprecia si intelege relatiile, actiunile, motivatiile adultilor--- mai mult vei "strica" decat vei "repara"!

P.S. Iti recomand ca, in vacanta, sa iti rezervi 2 ore/zi pentru lectura --- te va ajuta sa inveti sa scrii corect, fara greseli gramaticale, in limba romana. Agramatismul nu are scuza!

| zurick a răspuns:

Daca ambii au amanti, atunci nu cred ca poti face prea multe.Si daca ajung la un divort vei sti ca doi oameni nu pot sta cu persoane pe care nu le mai iubesc.Si totusi ar fi mai bine decat sa aiba o casnicie inselatoare?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu fiecare in parte, fara sa-i spui de celalalt.Cand v-or vedea ca le sti secretul, poate se vor potoli.

| AOLEVRIC a răspuns:

Amandoi au amanti laughing, foarte tare. Lasand gluma, e clar ca ar trebuie stiuta si a 2a parte, poate se iarta si raman asa. Da'uite, parintii mei sunt despartiti de 4-5 ani [ nu, nu aveau amanti ], si chiar se inteleg - stam mai mult impreuna ca inainte laughing.De ce nu vorbesti cu mama si tatal tau? / cred ca e mai bine asa.