| Loredana96 a întrebat:

Ma' m-am saturat deja de tot...nici nu stiu ce sa mai fac.Sint de 4 luni cu un tip, in primele 3 luni totul a mers ca pe roate.Eram impreuna si pe facebook, dar cu 1 saptamana in urma imi scrie ca trebuie o sa ma scoata din a doua jumatate de pe facebook, si sa nu ma supar, eu l-am intrebat ce s-a intimplat si el a spus ca ii trebuie la o fata.Sincer nu am inteles pina la urma care e faza. Dar peste o zi i-am vizitat profilul si el era cu alta impreuna pe facebook.Am vorbit cu acea fata si a spus sa nu imi fac griji, ca el o ajuta sa il faca pe iubitul ei gelos.Ok...trec 2, 3, 4, 5, 6 zile ei inca sint impreuna.Eu deja eram mai rece cu el, si el si-a dat seama si m-a intrebat daca ma deranjeaza faptul ca el e cu fata aia impreuna pe facebook.Eu i-am spus ca nu vreau sa vorbesc pe tema asta, si el a spus: clar.

Iar eu l-am intrebat de ce ma intreaba deja acum, dupa atitea zile. Iar el a spus:Eu doar ti-am spus inainte de asta. Iar eu i-am spus:Fata aia e mai importanta ca mine? Iar el a spus:Trebuie sa imi ajuti si prietenii citeodata, iar ea avea nevoie de ajutor si am ajut-o. Iar eu i-am spus bravo tie.SI el s-a suparat.

Deci nu mai suport... el e cu alta impreuna pe facebook si tot el se supara. A vorbit aseara cu prietena mea cea mai buna si a spus ca era foarte inervat, spunea prostii...am vazut si eu mesajele.Si prima data l-am vazut sa vorbeasca asa.Totusi cit de putin dar tine la mine. Dar totusi e suparacios si incapatinat. I-a spus prietenei mele ca el nu are degind sa isi ceara scuze si sa imi scrie ca nu e el de vina, si ca eu trebuie sa ii scriu prima. Iar eu tin atit de mult la el, suparacios si alintat dar tin la el.Doar ca chiar mii interesant cit o sa reziste el fara sa vorbim? Fiindca eu nu mai suport, mi-e dor de el.Nu am vorbit de aseara.

Ce credeti despre aceasta istorioara? Si dati-mi sfaturi va rog!
P. S. Acum nu mai sint impreuna pe facebookhappy

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Buna scumpo...acum probabil ca nici tu nu stii ce sa mai crezi, dar da.eu sunt de acord cu tine.nu trebuia sa puna aia pe facebook, pentru ca e normal sa te doara.totusi daca era ceva intre el si acea fata nu cred ca ea ar fi acceptat ca el sa fie si cu tine si cu ea.asa ca eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji.gandeste pozitiv, dar spune-i ca te deranjeaza. daca chiar tine la tine va sterge porcaria aia de pe facebook.nu stiu daca trebuie sa-l suni tu sau nu. faci ce simti, dar eu in locul tau nu l-as suna.ar fi ca un test sa vezi cat tine la tine.daca chiar tine la tine nu va putea sa stea mult timp fara sa vorbiti. Daca il suni tu, el se invata asa si nu e bine.stie ca tii la el si ca nu vei putea rezista, dar arata-i ca esti mai puternica chiar daca este doar un test. sper ca te-am ajutat.ai grija de tine si nu renunta la persoana pe care o iubesti asa usor.te pup!

| Onn3 a răspuns:

Daca o sa fie asa de orgolios nu o sa va intelegeti niciodata.Si nu lasa mereu de la tine ca nu e bine si eu am avut experiente d'astea si dupa ce nu am mai dat semne de viata m-a sunat sa-si ceara scuze.Si i-am zis asa e mai bine.Asa ar trebui sa faci si tu si daca tine la tine o sa te contacteze el. Apropo el stie ca ai sentimente pentru el si profita un pic de lucru asta.Pe bune nu-l lasa sa faca lucru asta, la un moment data o sa faca ce vrea din tine!

| Juliiee a răspuns:

Amandoi sunteti orgoliosi xD. Hhihi. Pai cand o sa incepeti sa vorbiti sa-l intrebi cum s-ar simti daca l-ai ruga acelasi lucru si peste o zi sa apari cu altul in relatie pe facebook? Nu s-ar simti ca ultimul om? Eu cred ca dawinking Pentru ca am trecut prin asta happy. Spune-i ca exista si alte moduri de a-l fi facut pe prietenul acestei fete gelos, nu neaparat sa se puna intr-o relatie pe facebook pentru ca e urat din partea lui sa fie impreuna cu tine in real si pe facebook altceva, in fine. Daca ti-a raspuns cu :Trebuie sa imi ajuti si prietenii citeodata, iar ea avea nevoie de ajutor si am ajut-o. a fost ca un fel de "da e mai importanta ca tine " dupa parerea mea, daca tinea atat de mult la tine nu facea astawinking.Nu ti-o spun cu rautate ti-o spun ca si eu cateodata mai trec prin astea. Trebuie si tu sa ii impui niste lucruri de exemplu: Te las sa faci ce vrei, dar daca m-ai inselat se termina totul, sau sunt multe alte variante, depinde ce dorinte ai tu de la el, si invers.Ar trebui sa incerci sa vorbesti tu cu el daca el nu vrea, si sa-i spui ca-l iubesti si ca tii la el[daca e cu adev. asa] si poti sa discuti cu el orice lucru mic care te deranjeaza, pe asta se bazeaza un cuplu adevarat, incredere unul in celalalt, etc happy. Succes, sper sa va impacat si sa va rezolvati problemele big hug [Ps:daca continua cu comportamentul acela, incearca sa fi ca si el, doar nu poti sta sa te milogesti de el, pana la urma ai si tu demnitatea ta]

| missoriginal a răspuns:

Buna Lorii(nu stiu daca iti place sa iti spun asa ca mie nu`mi place p.s.eu tot loredana ma numesc
In fine...eu zic ca ar trebui,, sa intri in vorba cu el'' si sa ii spui ca poate ai exagerat cu treaba cu facebook`ul si ca ai vrea sa va impacati
Trebuie sa recunosti k el nu a vrut decat sa ajute pe cineva si sincera sa fiu eu apreciez asta
Insa pe de alta parte eu as fi reactionat la fel ca tine deoarece daca eu/tu ai face invers sa vezi ca nici lui nu i`ar conveni
Eu spun totusi ca ar trebui sa va impacati deoarece nu merita sa stati suparati din asa o chestie stupida
Sper sa va impacatihappy
Byeee```