| Loredana96 a întrebat:

Ma' m-am saturat deja de tot...nici nu stiu ce sa mai fac.Sint de 4 luni cu un tip, in primele 3 luni totul a mers ca pe roate.Eram impreuna si pe facebook, dar cu 1 saptamana in urma imi scrie ca trebuie o sa ma scoata din a doua jumatate de pe facebook, si sa nu ma supar, eu l-am intrebat ce s-a intimplat si el a spus ca ii trebuie la o fata.Sincer nu am inteles pina la urma care e faza. Dar peste o zi i-am vizitat profilul si el era cu alta impreuna pe facebook.Am vorbit cu acea fata si a spus sa nu imi fac griji, ca el o ajuta sa il faca pe iubitul ei gelos.Ok...trec 2, 3, 4, 5, 6 zile ei inca sint impreuna.Eu deja eram mai rece cu el, si el si-a dat seama si m-a intrebat daca ma deranjeaza faptul ca el e cu fata aia impreuna pe facebook.Eu i-am spus ca nu vreau sa vorbesc pe tema asta, si el a spus: clar.
Iar eu l-am intrebat de ce ma intreaba deja acum, dupa atitea zile. Iar el a spus:Eu doar ti-am spus inainte de asta. Iar eu i-am spus:Fata aia e mai importanta ca mine? Iar el a spus:Trebuie sa imi ajuti si prietenii citeodata, iar ea avea nevoie de ajutor si am ajut-o. Iar eu i-am spus bravo tie.SI el s-a suparat.
Deci nu mai suport... el e cu alta impreuna pe facebook si tot el se supara. A vorbit aseara cu prietena mea cea mai buna si a spus ca era foarte inervat, spunea prostii...am vazut si eu mesajele.Si prima data l-am vazut sa vorbeasca asa.Totusi cit de putin dar tine la mine. Dar totusi e suparacios si incapatinat. I-a spus prietenei mele ca el nu are degind sa isi ceara scuze si sa imi scrie ca nu e el de vina, si ca eu trebuie sa ii scriu prima. Iar eu tin atit de mult la el, suparacios si alintat dar tin la el.Doar ca chiar mii interesant cit o sa reziste el fara sa vorbim? Fiindca eu nu mai suport, mi-e dor de el.Nu am vorbit de aseara.
Ce credeti despre aceasta istorioara? Si dati-mi sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca si-a mai pierdut din interesul pentru tine,fiindca daca tinea la tine,trebuia sa inceteze acea farsa cu fata aceea,vazand ca tu esti suparata trebuia sa-l intereseze asta mai mult decat aia,ca ajutorul deja i-l acordase.E posibil chiar si sa fie cu ea,si ea sa fie de acord,dar nu inteleg dc ar vrea sa posteze asta pe facebook, nu il cunosc, dar totusi nu cred.Sa nu faci greseala sa-l cauti, daca il intereseaza relatia asta ii va veni dor de tine si te va cauta el, chiar daca va realiza sau nu ca a gresit.Probabil el s-a suparat ca i se pare normal sa isi ajute prietenii,si ciudat ca tu sa te superi,caci nu e in situatia ta. Poate chiar ar trebui sa ii arati si tu cum e sa fii gelos, sa faci si tu favoruri la prieteni, sa simta pe pielea lui cum e si sa vada ca nu a fost bine ca a tinut atat aceasta farsa.Incearca sa iti distragi mintea si sa faci alte activitati,nu te mai gandi doar la el,si asteapta sa te caute,daca te merita si ii pasa,o sa vina el la tine, daca il vei cauta isi va da seama ca poate sa faca ce vrea din tine, ai putere asa trebuie.

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Ei bine, eu cred că ai fost un pic cam prea geloasă, dar asta e oke. Înseamnă că tu chiar îl placi. Şi el te place, din ce am citit eu mai sus. Dacă îl vrei înapoi, cere'i scuze să fă'l să vrea să vă înţelegeţi iar. O să regreţi când o să pierzi ocazia de a'i mai cere scuze, şi o să'l vezi cu alte tipe, trecând pe lângă tine.

| XxXPiSyXxX a răspuns:

Pai eu cred ca ala e cu alta sau ceva de genu... eu as zice sa incerci sa uiti de el... n-am citit tot big grin