| mihai4000 a întrebat:

un prieten de incredere mi-a zis ca mereu trebuie sa saluti pe cine cunosti chiar si cu cei care cu care te -ai certat si te-ai batut, dar cand salut unii nici nu ma baga in seama(necertati), credeti ca ar mai avea rost sa salut data viitoare pe persoana respectiva? voi cum procedati?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Nu nu are rost pentru ca cand saluti pe cineva nu neaparat o faci din obligatie. Te saluti doar cu cei cu care te intelegi bine happy succes sper ca te-am ajutat

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
De ce i-ai saluta pe cei cu care te-ai certat/batut?
Eu nu as putea face asta, mai ales cu cei cu care nu ma pot intelege. Imi doresc doar sa moara in chinuri. happy
Eu nu salut pe nimeni decat daca o fac ei primii, in rest, nu am treaba de cine ma saluta si cine nu.
Cat despre cei care nu-ti raspund, nu-i mai saluta, nu-i mai baga in seama. Asta decat in cazul in care te ignora intentionat. Dar daca i-ai salutat si nu au observat, asta este. Nu toti sunt atenti. happy
Pa!

| DarkChocolate94 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla. Ori nu m-au auzit, ori le era lene sa deschida gura, ori si-au luat aere, poate erau suparati dintr.o cauza ....numai ei stiu. Ma simt ciudat cand trec si eu prin asta, dar totusi ii salut. Ei nu mi-au facut nimic, eu nimic lor...macar ramai impacat ca tu ai dat dovada de maniere si respect...resul cu treaba lor! Data viitoare poate te vor saluta ei pe tine.

| Makofaf a răspuns:

De obicei ei ma saluta pe mine si dupa eu. Nu e obligatoriu sa ii saluti.