| AnnaTck a întrebat:

Urgent. Am o problema. Am 8 absente la chimie pe sem. al 2 lea si 37 de ore. Media imi iesa peste 5 iar pe primul sem tot la fel e mare. Sunt sanse sa raman corigenta? Poate sa imi incheie media? Am. destule note ca sa.mi.o incheie. Va rog ajutati.ma dau. funda.

5 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Pai tu nu ramai corigenta ci repetenta :/.
Daca ai 45 de absente nemotivate asta inseamna 6 la purtare ------ ramai repetenta. Eu asa stiu ca la media 6 la purtare ramai repetenta. Eu asa am inteles de la tine -_-.

| Bogdanel97 a răspuns:

Pai eu stiu ca nu te incheie doar daca nu ai fost la mai mult de jumatate din orele din semestru. (hai sa dam un exemplu: am pe semestru 18 ore de chimie si la 10 ore nu am fost, deci e posibil sa ma lase neincheiat profu, daca vrea.) Pai ramai corigenta numa daca nu iti iese pe ambele semestre media 5. Poate ramai neincheiata si ti se face situatia abia la toamna. Mai vorbeste cu profu si baga minciuni ca de la anul inveti mai mult si din astea. laughing. Succes.

| 3amthinking a răspuns:

Daca ai peste 20 de absente nemotivate iti scade nota la purtare.Nu are ce sa-ti faca profesorul la note la chimie! Decat dirigintele la media la purtare.

| MymyMihaela a răspuns:

Depinde, ca sunt unii profesori pe care daca ii superi nu iti mai incheie media si ramai corigent/corigenta. Dar daca nu mai ai corigente la alte materii nu ai cum sa ramai repetenta. Insa, daca te lasa la chimie sau orice alta materie ai ocazia sa stai toata vara pe la scoala...

| AnnaTck explică:

Pai imi iesa media, cred ca am sa vorbesc cu profesoara, poate mi.o incheie, la ultimaoea care am avut.o nu a spus nimic. Mai astept raspunsuri.