| unicalone a întrebat:

va-m mai pus intrebarea asta dar tot nu pot sa decid ce sa aleg dintre urmatoarele trei profile: economie, stinte sociale, stinte ale naturii.
Va rog mult ajutati-ma(daca ati putea si argumenta raspunsul ar fi perfect)

Răspuns Câştigător
| Iulia_9142 a răspuns:

Eu zic ca stiinte economine. poti face o meserie frumoasa la o banca. castigi bine si nici nu=ti prea bati capul... si nu trebuie sa stii neaparat mate. asta e o prostie cu matematica. laughingfaci m2 la liceu adica o matematica medie.nu foarte greawinking si bafta in orice domeniu iti alegi!

7 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Nu mai da messaj aici ca aici nu noi hotaram asta tuh alegi happy

| OrangeJuice a răspuns:

Eu nu as alege economia pentru ca majoritatea liceelor care au si acest profil nu fac parte din cele mai bune(depinde si de oras, eu vorbesc de Bucuresti) si nu te va ajuta in cazul in care te razgandesti si nu mai vrei o cariera legata de ce faci la acest profil.De exemplu: Daca o sa vrei sa faci medicina nu o sa te ajute deloc.Profilele Stiinte sociale si Stiinte ale naturii iti permit sa faci cam ce vrei tu dupa.Intre astea doua alegi ce iti place sau la ce te pricepi mai bine. Daca te descurci la fizica si chimie, stiinte ale naturii, daca iti plac logica, psihologia, economia si filozofia si vrei sa stii putin din toate atunci alege stiinte sociale.

| BeautyTeacher a răspuns:

Daca esti bun la mate,du-te la economic.
Daca esti bun la romana,limbi straine, istorie, geografie si in general astea de tocit du-te la sociale
Daca esti bun la biologie chimie fizica du-te la stiinte ale naturii
Nu e greu!

| callmebeautiful a răspuns:

Economicul arfi mai usor, stiintele sociale mai grele dar faine.

| DomnisoaraLove a răspuns:

Stiinte ale naturii e cel mai bine iti spun din proprie initiativa!
E o meserie curata iesi un\o farmacist(a), un \o asistent(a).pup funda?
]

| rynaqui a răspuns:

Clar, lasate de scoala... stiinte ale naturi!

| ReedMaan a răspuns:

Ma fi atent la profilul de economie nu prea as merge eu as numai drogati in speacial in costanta la stiinte sociale ar fi ceva ca e cat de cat usor dar faci multa civica iar la stiinte e leneveala e misto rau sunt eu la stiintele naturii stau degeaba la ore si iau note laughing si faci multa biologie poti sa devii doctor biolog tot ce vrei da e mai usor la stiine pentru ca dupa ce termini liceu te duci la ce facultate vrei si faci ce meserie vrei succes asta e parerea mea BAFTA!