| PheoniXD a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Vreau sa slabesc mult, pentru ca sunt grasa. Am cu 15 kg in plus mai mult decat normal si sunt in clasa a saptea. Si nu imi spuneti sa va zic mai intai ce greutate si inaltime am, pentru ca mi am calculat si chiar am 15 kg in plus! sad Va rog dati mi solutii, dar daca se poate, sa fie din proprie experienta. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Mancare sanatoasa si miscare cat mai multa. Nu doar ca sa slabesti, dar pentru starea ta generala buna, sanatate etc. In plus esti in crestere, e normal pe la varsta asta sa ai kilograme ori in plus ori in minus pana se stabilizeaza organismul.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi cu mamica la un endocrinolog sa te masoarea si cantareasca si sa-ti afac si niste analize medicale, pentru a se vedea daca nu cumva ai probleme hormonale. Oricum, medicul te va trimite la un nutritionist daca nu este nimic hormonal, care te va ajuat cu dieta si exercitii sa pierzi in greutate sanatos.

| siriusblack98 a răspuns:

Inafara de dieta si sport nu prea are nimeni ce sa iti zica.Consulta un nutritionist, este cea mai sigura modalitate.Nu apela la pastile minune sau draciile de centuri de slabit vazute pe la top shop ca sunt bune de nimic.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! La varsta ta nu e bine sa tii dieta nici nu te gandi, daca vrei sa slabesti doar ocupate cu sportul, dupa ore ramii la antrenamentele care le faceti scoala volei, baschet sau ce mai faceti acolo, sau daca nu-ti convine, du-te la o sala de fitness, dar cel mai bine, fa niste exercitii acasa, uite ca sunt pe net ft multe, si nu manca seara dupa 6. Numai bine!