| Grecu_Florin_1998 a întrebat:

vin cu o intrebare clasica:daca ma place o fata sau nu? Azi vorbeam cu o prietena despre diferite chestii, niste filme, glume etc apoi ea a venit cu o intrebare ce m-a surprins "ai avut prima dragoste?"-am ramas putin. apoi i-am raspuns ca inca astept. Ea mi-a cam zis multe chestii personale cum ar fi fostul ei, iar asta ma face sa ma intreb:oare ma place? Sa-i zic ca o plac? Funda^-^

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

Mai intii poti sa te asiguri daca te place cu adevarat...
Cum sa o faci?
Uite raspunsul:

Daca e timida:
1.Ii e frica se te priveasca cind o privesti si tu, ca rezultat se uita in alta parte.
2.Ii e frica cind te afli linga ea, ca rezultat nu scoate nici un cuvint si nu te priveste, dar sta nemiscata.
3.Tu o poti rani cel mai usor si tot odata daca te comporti frumos cu ea, se bucura cel mai mult tie.

Daca e mai libera:
1.Se afla prin zona unde esti si tu.
2.Iti zimbeste cind te uiti la ea.
3.Se comporta frumos cu tine( mai frumos decit cu ceilalti baieti)

Daca e o "pustoaica" ea singura poate face primul pas sa vina linga tine si sa vorbeasca si pina la urma sa te intrebe daca o placi.

Dupa ce te-ai hotarat ca te place...tu alegi...sau sa ii arati semne/gesturi ca o placi (zimbeste cind se uita la tine..comportate frumos cu ea..fii prin zona unde este si ea si ce mai crezi tu)
sau ai putea sa o chemi la o discutie in care sa recunosti acest lucru.
Succes!

Sper ca te-am ajutat, zi "mersi" si bye bye.

1 răspuns:
| Astaeparereamea a răspuns:

Nu te grabi, sunt simple vorbe spuse intre prieteni, ea te considera prietenul ei si de-aia ti-a facut unele confesiuni. Daca nu mai are prieten intreab-o si tu daca nu-i vine greu sa ie singura, niste apropouri ceva, nu fi direct. Succes!