| tioan a întrebat:

Vreau sa cer si eu o parere despre ceva, problema sta in felul urmator: de cateva zile m-am cuplat cu o fata. Toate bune si frumoase pana astazi cand mi-a dat un mesaj care m-a pus pe ganduri:

Eu:"Te-ai apucat de invatat?"
Ea:"Stai ca imi calulam banii tongue, imi e dor de tine asa putin big grin"(doar ce primise bursa si mi-a zis ca trebuie sa plateasca utilitatile, sta cu chirie)
Eu:"Cum asa? big grin"
Ea:"Asa, sunt suparata ca am ramas fara bani"

PS: sunt cateva zile de cand suntem impreuna si nu i-am cumparat cine stie ce, lucruri marunte de genul: ciocolata, martisoare, am mai scos-o pe la un suc

Ideea este si ca in curand vine ziua ei de nastere, si nu vreau sa ma trezesc ca imi da papucii dupa ce ii iau cadou (nu ma gandesc la ceva valoros oricum)

Voi ce parere aveti despre mica conversatie?

Răspuns Câştigător
| ooolifeoolol a răspuns:

Pai cat timp nu sari cu banii ca un disperat n-o sa te ia de fraier.Dar acum nici nu te apuca sa-i reprosezi asta:va crede ca esti un sarantoc zgarcit! Asa judeca unele fete/femei. Daca stii cum sa targuiesti relatia cu tipa asta o poti duce la sfarsit,daca e sa esueze, esueaza oricum.Dar acum nu-i face reprosuri, sau devenii frustrat, fa pe prostu, mai bine prefa-te ca habar n-ai de apropo-urile ei. Tineti terenu tau.

4 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

E un mic apropo, cu intentie da fara initiativa.

| ooolifeoolol a răspuns:

Poate esti putin paranoic.Dar da, fetele se asteapta sa le ajuti, unele...Dar acum doar nu ti-a cerut bani? deci...

| tioan explică (pentru ooolifeoolol):

Ce mi s-a mai parut ciudat este ca de cand i s-a stricat placa de par, o cam forteaza cu ea zicand ca abia asteapta sa-i dea maica-sa bani sa-si ia alta...

| ooolifeoolol a răspuns (pentru tioan):

Pai cat timp nu sari cu banii ca un disperat n-o sa te ia de fraier.Dar acum nici nu te apuca sa-i reprosezi asta:va crede ca esti un sarantoc zgarcit! Asa judeca unele fete/femei. Daca stii cum sa targuiesti relatia cu tipa asta o poti duce la sfarsit,daca e sa esueze, esueaza oricum.Dar acum nu-i face reprosuri, sau devenii frustrat, fa pe prostu, mai bine prefa-te ca habar n-ai de apropo-urile ei. Tineti terenu tau.

| Luchius a răspuns:

Pare a apropo, insa ma pot insela.