| AndreiTudor1 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa îmi fac și eu o iubita, dar mi-e rușine sa vorbesc cu fete, ce trebuie sa fac ca sa scap de asta? Ajutor

3 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Pai, cand relationezi cu ele, nu pleca de la premisa ca vorbesti ca sa le cuceresti (sa nu ai scopul asta in minte). Ca treaba asta se va vedea lejerer in exterior, ele vor percepe rapid si vor intra in mod "autoconservare" sau vor fi sumare si expeditive. Vei fi "citit" imediat, prin prisma expresiilor faciale, a tonului, timiditatii, cuvintelor alese samd.
Deci, pune flirtul pe plan secundar sau chiar tertiar si incearca sa te comporti de ca si cum le-ai cunoaste de mai demult sau ti-ar fi simple amice. Discuta lucruri de context, ca si cum ai discuta cu baietii (ma rog, iti adaptezi un pic limbajul). Fii mai relaxat si in felul asta vei fi perceput ca fiind mai stapan pe tine, mai putin timid, lucruri ce sunt foarte apreciate de fete la un baiat. Dar, atentie, nu te comporta la modul "fraier", ci doar oarecum dezinteresat in prima faza de flirt.
Apoi, mai e si ideea ca in cazul in care una dintre ele ar avea asteptari ca toti baietii sa roiasca in jurul ei, tu ai fi cel care iesi din tipar, ai deveni dintr-o data interesant, mai mult, s-ar incapatana in sinea ei sa fie si mai atragatoare, pe motiv ca nu ti-ar fi trezit interesul, lucru ce o frustreaza. Practic, se va inversa roata, vei vedea ca subtil va incepe ea sa te cucereasca.
Sumarizand..."iepurele" o sa sare fix de unde nu te astepti si vei vedea ca "balta are mult peste".
Spor!winking

| alexiulian15 a răspuns:

Sa nu mai fii timid