| Daniel235 a întrebat:

Am 13 ani si sunt cam foarte timid. Chiar si pe skype cand sunt cu niste baieti daca sunt mai multi parca imi e frica sa scot un sunet. si asta pe skype dar in realitate. Vreau sa scap de asta, sa fiu activ sa ma distrez cu ei dar imi e rusine si parca frica sa vorbesc. Chiar va rog ajutor!

3 răspunsuri:
| CravataAlbastra a răspuns:

Cu timpul te vei maturiza, vei fi mai înțelept. Trebuie sa fi calm in momentul in care vorbesti cu ei, trebuie sa te controlezi, sa-ti stapanesti emotiile, nu ele pe tine.
Trebuie sa ai cat mai multe iesiri in societate, sa prinzi incredere in tine si sa te obisnuieste sa socializezi. Baftă multa! :*

| eudoareuu a răspuns:

Http://www.eva.ro/......-8487.html

Trebuie să ai mai multă încredere în tine. Baftă!

| AlexandraNeo a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca nu ai de ce sa iti fie frica, gandeste-te ca chiar daca zici ceva gresit nu patesti nimic. Nu te mai gandi ca o sa se supere, n-ai de unde sa stii: vorbeste cu ei si o sa afli desi sunt slabe sanse sa fie asa de nesimtiti.