| emaopris a întrebat:

Vreau sa va spun ca nu mai suport scoala. Liceul. E stres total. Sunt in clasa a 11 a pe mate-info, urasc tot ce tine de matematica, in special fizica. Ni s-au schimbat destui profesori. In special la fizica. Profesoara de anul acesta vrea ca toata lumea in clasa a 11 a sa invete la fizica. De ce? Nu inteleg. Eu nu voi da bacalaureatul la fizica. Uneori ma gândesc ca poate ma stresez degeaba, notele nu conteaza. Dar cu asemenea profesori nu stiu ce sa fac....va rog frumos dati-mi un sfat.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fii mai "miserupistă" și mergi pe efort minim pentru nota cinci dacă altfel nu se poate

| F3d0x a răspuns:

De ce ai mers pe mate-info daca nu iti place matematica si fizica?
Doar pentru ca aveti mai multe optiuni pentru viitor?
Nu ma mir cum de "natafletii" astia care au luat 5-6 la matematica in Evaluarea Nationala intra la mate-info...
Eu ti-as recomanda sa iti recapitulezi singura, de pe internet formulele la fizica si la matematica. Daca nu te descurci, cauta-ti un meditator.