| Bianca535 a întrebat:

Bunahappy Sunt clasa a VIII-a si nu stiu la ce profil sa merg. Mediile mele anuale din clasele I-VII au fost intre 9, 4-9, 6. Imi place matematica, romana si biologia. M-as duce la mate-info dar nu sunt sigura ca imi place matematica. Adica, ma gandesc... daca imi place doar cum preda profesoara? daca o sa ajung acolo si n-o sa fie bine? Cert este ca aproape toti cei de la mate-info au luat bacalaureatul. Ce profil imi sugerati? big grin

5 răspunsuri:
| chitaramea a răspuns:

Mate.info nu este exagerat de greu si chiar intensiv info daca esti din Bucuresti... al.i.cuza

| AlexandraPink a răspuns:

Daca nu iti place chimia iti sugerez sa nu mergi la stiinte naturale...cel mai bine ar fi mate-info sau stiinte sociale.

| Michiko a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie imi placeau matematica biologia si romana.Eu iti recomand filologia - nu e foarte greu e si distractiv intr-un fel. Daca nu incearca bio-chimie dar asta daca te intelegi cu chimia.

| Bianca535 explică:

Nu...nu stiu nicio boaba de chimie laughing iar la filologie sunt limbile straine..stiu ceva ceva, dar nu pot sa spun ca ma descurc si asta m-ar trage in jos tongue

| Bianca535 explică:

Da...dar la stiinte sociale fac istorie si nu imi place..si nici geografia laughing